Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

MOZAMBIK OP1 MONTE METILILE BIO - čierny čaj

Kód: 1618

Farmári z mozambickej záhrady Monte Metilile stavili na organický spôsob pestovania čajovníkov a ich zber predčí všetky očakávania! Ortodoxný čierny čaj s jemne sladovou chuťou a ovocnými tónmi sa do vášho čajového srdca zapíše zlatým písmom. Mozambik sa totiž vracia medzi zásadných producentov kvalitného čaju. Nenechajte si to ujsť.

Veľké balenia:
Malé balenia:
7,83 € /250 g 3,13 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 27. 10. 2021
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Mozambik
Región
Región:
Mount Namuli
Chuť
Chuť:
Ovocná, Sladová
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
1200 m
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Čierny čaj Mozambik OP1 Monte Metilile BIO 100%

Nálev a chuť čaju

Čierny čaj Mozambik OP1 Monte Metilile BIO vyniká jemnosťou, chuťou sladu a ľahkým pohladením sviežeho ovocia. Jeho komplexná chuť je podmanivá, nabáda k ďalšiemu dúšku a na poschodí zanecháva veľmi príjemný pocit čerstvosti. Nálev tohto čierneho čaju je iskrivo jantárový, vôňa sladkastá, svieža, ľahko trávová.

Pôvod čaju

História mozambického pestovania a spracovania čaju je viac než pohnutá. Ostatne ako história celej krajiny na juhovýchode Afriky. Mozambickú republiku omývajú vody Indického oceánu a ako je známe, jej územie objavil na svojich námorníckych výpravách Vasco de Gama. Od roku 1505 až do roku 1975 bol Mozambik pod kontrolou Portugalska. A takmer okamžite po získaní nezávislosti v ňom vypukla 15 rokov trvajúca občianska vojna...

Pokiaľ ide o geografické pomery, spomeňme, že Mozambická republika je rozlohou porovnateľná napríklad s Tureckom, počtom obyvateľov potom napríklad so Severnou Kóreou (ktorá je ale skoro 7-krát menšia). Mozambiku vládne tropické podnebie, ročné obdobie možno rozdeliť do dvoch - od októbra do marca je v krajine vlhko, od apríla do septembra potom sucho.

Záhrada Monte Metilile sa nachádza v nadmorskej výške 1 100 metrov. Vďaka skvelej pôde, na ktorej sú čajovníky čínske (Camellia sinensis) vysadené, a ideálnym teplotným aj zrážkovým pomerom produkuje čaj mimoriadne kvalitný. Na pomery Mozambiku je to čaj špičkový, navyše s certifikovaným organickým pôvodom. Správy o jeho kvalite sa šíria svetom a dopyt všeobecne vzrastá. Monte Metilile patrí k niekoľkým málo tamojšom záhradám, ktoré sa po dlhej odmlke spôsobenej občianskou vojnou vracajú na výslnie. Veľkú časť plantáže, cez dvadsať rokov neobrábanej, prevzal náš partner Cha de Magoma. Vďaka starostlivému výberu čajovníkov, každodennej poctivej práci a s využitím moderných strojových zariadení sa mu darí pestovať, zberať a vyrábať čaj skutočne skvostný. Iste vás neudiví, že zber čajových lístkov prebieha ručne - rovnako ako u iných ortodoxných a CTC čajov kdekoľvek na svete.

Tento čierny čaj sa vyznačuje jemne stočenými listami s vysokým podielom zlatistých tipsov. Tak krásneho vzhľadu, ktorý je samozrejme sprevádzaný jedinečnou chuťou a špecifickou vôňou, možno dosiahnuť len spomenutým ručným zberom a delikátnym spracovaním. Ortodoxný postup vychádza z tradičnej čínskej metódy a zahŕňa ručný zber, zavädnutie čajových lístkov, rolovanie, fermentáciu a sušenie. Na záver je čaj potreba pretriediť a zabaliť.

Účinky čaje

Čierny čaj
Účinky čierneho čaja

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Čierny čaj Mozambik OP1 Monte Metilile BIO zalejte vriacou vodou 100 °C, v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 3-5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


RUKERI RWANDA OP BIO - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

RUKERI RWANDA OP BIO - čierny čaj

Jeden z najlepších afrických čajov chutí sladko karamelovo. Jeho praženej, plnej a autentickej chuti podľahnete raz dva. Organický čierny čaj Rukeri Rwanda OP pochádza z kopcov vlniacich sa nad jazerom Kivu. Tamojšie plantáže sú kvalitnými ortodoxnými čajmi preslávené, nie je teda divu, že po ich úrode je značný dopyt. Ak túžite po slnku, voľnosti a radosti, voľte lístky z Rukeri. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
11,35 € /250 g 4,54 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 27. 10. 2021

MOZAMBIK GBOP MONTE METILILE BIO - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MOZAMBIK GBOP MONTE METILILE BIO - čierny čaj

Pod najvyššou horou Mozambiku, ktorá je domovom rozmanitých rastlín aj živočíchov, obnovujú miestni farmári dávno zaniknuté čajové záhrady. Jednou z takých je Monte Metilile. Čajovníky pestuje v režime organického poľnohospodárstva, zber je teda BIO a navyše neuveriteľne lahodný. Doprajte si aj vy ortodoxný africký zlomkový čaj najvyššej triedy s veľkým množstvom zlatistých tipsov! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
7,83 € /250 g 3,13 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 27. 10. 2021

MOSAMBIK OP GREEN MONTE METILILE BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MOSAMBIK OP GREEN MONTE METILILE BIO - zelený čaj

Rovnako ako sú sviežo zelené kopce v Mount Namuli, je tiež miestny čaj úchvatne smaragdový. Zaujme však nielen farbou. Je totiž plný jemných výhonkov, pestuje sa organicky a v šálke poteší čerstvou, mierne kvetinovou chuťou. Nechajte sa zlákať k výletu do africkej čajovej záhrady Monte Metilile. Dáva svetu jeden z najlepších afrických čajov vôbec! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
7,83 € /250 g 3,13 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 27. 10. 2021
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »