Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

SIBÍRSKY ŽENŠEN KOREŇ (Eleutherococcus senticosus) - bylina

Kód: 858

Zázrak, alebo "obyčajný" koreň eleuterokoku ostnatého? Takzvaný sibírsky ženšen je tým aj oným. Ľudová medicína považuje jeho schopnosť podporovať správnu funkciu nervovej sústavy, pohlavných žliaz a imunitného systému za unikátnu. Dodáva silu a tonizuje celé telo. Botanici zasa obdivujú pozoruhodný životný cyklus viacročného kríka rozšíreného najviac vo východnej Ázii. Vyberte si sami ...

Veľké balenia:
Malé balenia:
11,65 € /250 g 4,65 € /100 g
Dodáme do utorka, 12. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Čína
Chuť
Chuť:
Násladlá, Jemná

Zloženie

Žen šen 100%

Nálev a chuť byliny

Odvar zo ženšenu má svetlo žltú farbu a miernu, horkosladkú chuť. Vôňa je drevitá, ničím zvláštnym špecifická.

Pôvod byliny

Hneď na úvod je potrebné spomenúť, že v názvosloví "ženšen" existujú isté záludnosti. Veľmi presne ich rozlišuje tradičná čínska medicína, ktorá pracuje s rastlinami Panax ginseng (nazývaný ženšen pravý, všehoj pravý, všehoj ženšenový, ženšen čínsky, kórejský, ázijský), Panax quinquefolius (nazývaný ženšen päťlistý, všehoj päťlistý, ženšen americký) a Eleutherococcus senticosus (nazývaný eleuterokok ostnatý, ženšen kórejský, akantopanax ostnatý, ženšen sibírsky).

Po čínsky znamená ženšen "človečí koreň", tvarom sa totiž môže podobať ľudskému telu. Patrí k uctievaným veciam, ktoré sa husto objavujú aj v bájach a rozprávkach. Údajne privolávajú lásku, zdravie, krásu, ale tiež peniaze a sexuálnu potenciu. Ich pálením sa odháňajú zlí duchovia, anulujú urieknutia a kliatby. Koreň ženšen a vraj dokonca plní želania, keď na ne intenzívne myslíte zvierajúc ho v dlani a potom ho vhodíte do prúdiacej vody.

Účinky pravého ženšena využívali ľudia už v 4. storočí pred naším letopočtom. Pretože bol a stále je veľmi nedostupný a teda vzácny a drahý, je nahradzovaný ženšenom sibírskym, ktorý sa vyhľadávanými vlastnosťami od pravého nelíši.

Eleuterokok ostnatý inak tiež čertov koreň alebo sibírsky že šen je rozšírený vo východnej Ázii, najmä na východe Ruska, severovýchode Číny, v Japonsku a Kórei. Ide o nenáročnú trvalku dorastajúcu až 2 metrov s eliptickými listami a svetlo šedou kôrou. Rastliny nesú buď samčie, samičie alebo obojpohlavné kvety, plodom sú vajcovité nejedlé bobule. Obsahujú tisíce semien, ktorá klíčia až druhým rokom. Sibírsky ženšen sa rozmnožuje zároveň odnožkami koreňov.

Sú to práve korene, pre ktoré je rastlina tak populárna. V 50. rokoch 20. storočia vedci potvrdili, že je možné ich používať ako náhradu pravého ženšenu, lebo obsahujú rovnako účinné látky. Nie je prekvapením, že tie sa nachádzajú aj v listoch. Korene sibírskeho ženšenu sa zbierajú koncom septembra a sušia pri teplote do 70 ⁰C.

Účinky čaje

Sibírsky ženšen
Účinky sibírskeho ženšenu

Ukážka balenia bylín

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter bylín. Byliny sú vždy v balení hermeticky uzavreté, aby odolávali vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci sú byliny mimoriadne náchylné a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu byliny a jej nálevu.

Príprava čaju

Teplota variť Doba prípravy 10 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 3-5 dcl

Návod na prípravu

  1. Vsypte 1 čajovú lyžičku (2 gramy) ženšenu do hrnca, zalejte 3-5 dcl vody a priveďte do varu.
  2. Varte 10 minút.
  3. Nechajte minimálne 20 minút lúhovať (môžete ponechať aj cez noc).
  4. Pite najlepšie dopoludnia. Navečer môže odvar privodiť nespavosť.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ELIXÍR VEČNÉHO ŽIVOTA - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ELIXÍR VEČNÉHO ŽIVOTA - zelený čaj

Ázia je plná tajomstiev. Podľa všetkého tam ľudia žijú do stovky, neustále sa usmievajú, netrápi ich nádcha ani kašeľ a ešte ku všetkému výborne vyzerajú. Ako to robia? Veľa meditujú, cvičia, zdravo jedia a hlavne - celé dni popíjajú zelený čaj. Občas s trochou voňavých byliniek, inokedy s poriadným korením. Vyskúšajte pravý ázijský Elixír večného života. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
15,75 € /250 g 6,30 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023

PU  ERH  BRUSNICOVÝ
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PU ERH BRUSNICOVÝ

Proanthocyanidiny, polyfenoly, kyselina hippurová... Že tomu nerozumiete? Ani my nie sme chemici, napriek tomu s istotou tvrdíme, že Pu Erh obohatený o kúsky brusníc ochráni vaše srdce, zlikviduje baktérie v močových cestách a zlepší váš dych. Potvrdzujú to nielen obšírne lekárske štúdie, ale aj dlhoročné skúsenosti jeho konzumentov. A tým my veríme. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
11,65 € /250 g 4,65 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023

GINKGO LISTY - bylina
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GINKGO LISTY - bylina

Patrí k prehistorickým rastlinám a napriek tomu nám má stále čo ponúknuť. Majestátny strom ginka dvojlaločného je zdrojom listov so širokým farmakologickým uplatnením. Používajú sa pri poruchách pamäte, nedokrvení končatín alebo ako prevencia mozgových príhod alebo infarktu. Ginkgu veria ľudia na celom svete. A dobre vedia prečo. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
10,95 € /250 g 4,40 € /100 g
Dodáme do utorka, 12. 12. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »