Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Yun Ming - zelený čaj

Kód: 430

Zelenú klasiku vyrábajú v Yunnane už stovky rokov. Vyslúžila si tak priezvisko prababička zelených čajov a zároveň sa tuto vypracovala v skutočne ušľachtilú sortu. Ide o čaj fermentovaný len úplne minimálne, takže si zachováva množstvo cenných látok a vzácnych senzorických vlastností. V chuti Yun Ming rozpoznáte sladkasté aj ľahko zvieravé tóny, zaregistrujete tiež krásnu kvetinovú arómu.

Veľké balenia:
Malé balenia:
15,60 € /250 g 6,25 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 20. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Čína
Región
Región:
Yunnan
Chuť
Chuť:
mierne kvetinová, Jemná
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Zelený čaj Yun Ming poskytuje nálev svetlo žltej farby, s peknou iskrou. Chuť je možné popísať ako jemnú, sladkastú a kvetinovú. Pre zelené čaje typická zvieravosť je v tomto prípade len veľmi mierna. Pokiaľ ide o arómu, spoznáte v ňom exotické kvety.

Čaj je skvelý ako horúci, tak ľadový. V zime prehreje a dodá energiu, v lete osvieži.

Pôvod čaju

Provincia Yunnan patrí k najpreslávenejším čínskym čajovým oblastiam. Leží pri juhozápadných hraniciach krajiny, je pokrytá horami a preteká ňou mnoho významných riek. Yunnanská mierna klíma bohatá na zrážky čajovníkom čínskym (Camellia sinensis) veľmi prospieva. Nie je teda divu, že sa miestni farmári ich pestovaniu venujú viac ako 2 tisíc rokov.

Legendy hovoria, že pôvodne mohli zelený čaj popíjať výhradne cisári, a to za panovania dynastií Shang a Zhou. Dynastia Ming (ktorej názov si tento čaj „vypožičal“) sa do histórie zapísala inováciami v čínskych čajových obradoch, syn mingského cisára Zhu Yuanzhang dokonca zostavil Zákon o varení čaju. Stanovil aj jednoduché metódy prípravy čaju a popísal atmosféru, ktorá by obrady mala sprevádzať. „Prostredie by malo byť prirodzené a pokojné,“ uviedol napríklad, alebo: „Stav mysle by mal byť otvorený a sústredený“.

Ešte jednu poznámku si k tomuto velikánovi dovolíme. Značnú pozornosť venoval vode, z ktorej sa má čaj pripravovať. „Voda je matkou čaju. Vôňa čaju môže byť objavená iba prostredníctvom vody. Bez vody nie je nič,“ uvádzal.

Jeho slová platia dodnes. Kvalita, teplota a množstvo vody, ktorou zalievame čajové lístky, majú na výsledné vlastnosti nápoja nemalý vplyv. V prípade pevne zvinutých lístkov Yun Ming je potrebné pamätať na to, že infúzia môže byť pomalšia ako pri iných typoch zelených čajov. Preto odporúčame trochu experimentovať a hľadať optimálne pomery všetkých vstupných parametrov. Sme presvedčení, že svoj ideál rýchlo nájdete a zamilujete si ho.

Ako píšeme v úvode – Yun Ming je preslávený aj vďaka tomu, že pri spracovaní neprešli zelené čajové lístky takmer žiadnou fermentáciou. Preto majú veľmi svetlú farbu a zachovali si mnoho cenných látok.

Účinky čaje

Zelený čaj
Účinky zeleného čaju

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Zelený čaj zalejte vodou o teplote 70-80 °C v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba vylúhovania 2-3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ASSAM TGFOP 1 - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ASSAM TGFOP 1 - čierny čaj

Vodu na čaj nevarte zbytočne dlho. Čajové lístky nasypte do predhriatej kanvice a zalejte. Lúhujte tri minúty a môžete jantárový nápoj rozlievať do šálok. Podávajte ho priateľom okolo stolíka, rozprávajte sa, spomínajte, plánujte. Presne pre takéto chvíle sa narodil čierny čaj z Assamu. Bol stvorený, aby vnášal harmóniu a pohodu tam, kde si ju vedia užiť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
15,55 € /250 g 6,20 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 20. 12. 2023

DARJEELING  TGFOP 1 GIELLE - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

DARJEELING TGFOP 1 GIELLE - čierny čaj

Američan by zvolal "amazing", Nemec vydýchol "wunderbar", my jasáme po slovensky "Juchú"! Ďalšia lahoda z Darjeelingu, pravý čierny indický čaj, je tu. Meno dostal podľa priezračnej čistej rieky, v jeho chuti nájdete himalájske kvety, aróma pripomenie svieže ráno na horách. Vďaka teínu vám Darjeeling TGFOP 1 Gielle zlepší náladu, vďaka trieslovinám upokojí žalúdok. Radíme vám dobre - choďte do neho! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
18,25 € /250 g 7,30 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 20. 12. 2023

GOLDEN DRAGON - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GOLDEN DRAGON - čierny čaj

Dobrý tovar sa chváli sám, takže budeme veľmi struční. Golden Dragon je výnimočný čaj s veľkým podielom zlatých tipsov, korenistou chuťou a skvostnou arómou. Ide o skutočnú raritu medzi čiernymi čajmi. Vyrába sa ručne v južnej Číne. Privážame ho čerstvý a plný zdraviu prospešných látok. Tak, aby ste boli vždy spokojní. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
20,50 € /250 g 8,20 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 20. 12. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »