Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Yun Ming - zelený čaj

Kód: 430

Zelenú klasiku vyrábajú v Yunnane už stovky rokov. Vyslúžila si tak priezvisko prababička zelených čajov a zároveň sa tuto vypracovala v skutočne ušľachtilú sortu. Ide o čaj fermentovaný len úplne minimálne, takže si zachováva množstvo cenných látok a vzácnych senzorických vlastností. V chuti Yun Ming rozpoznáte sladkasté aj ľahko zvieravé tóny, zaregistrujete tiež krásnu kvetinovú arómu.

Veľké balenia:
Malé balenia:
15,50 € /250 g 6,20 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 6. 2. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Čína
Región
Región:
Yunnan
Chuť
Chuť:
mierne kvetinová, Jemná
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Zelený čaj Yun Ming poskytuje nálev svetlo žltej farby, s peknou iskrou. Chuť je možné popísať ako jemnú, sladkastú a kvetinovú. Pre zelené čaje typická zvieravosť je v tomto prípade len veľmi mierna. Pokiaľ ide o arómu, spoznáte v ňom exotické kvety.

Čaj je skvelý ako horúci, tak ľadový. V zime prehreje a dodá energiu, v lete osvieži.

Pôvod čaju

Provincia Yunnan patrí k najpreslávenejším čínskym čajovým oblastiam. Leží pri juhozápadných hraniciach krajiny, je pokrytá horami a preteká ňou mnoho významných riek. Yunnanská mierna klíma bohatá na zrážky čajovníkom čínskym (Camellia sinensis) veľmi prospieva. Nie je teda divu, že sa miestni farmári ich pestovaniu venujú viac ako 2 tisíc rokov.

Legendy hovoria, že pôvodne mohli zelený čaj popíjať výhradne cisári, a to za panovania dynastií Shang a Zhou. Dynastia Ming (ktorej názov si tento čaj „vypožičal“) sa do histórie zapísala inováciami v čínskych čajových obradoch, syn mingského cisára Zhu Yuanzhang dokonca zostavil Zákon o varení čaju. Stanovil aj jednoduché metódy prípravy čaju a popísal atmosféru, ktorá by obrady mala sprevádzať. „Prostredie by malo byť prirodzené a pokojné,“ uviedol napríklad, alebo: „Stav mysle by mal byť otvorený a sústredený“.

Ešte jednu poznámku si k tomuto velikánovi dovolíme. Značnú pozornosť venoval vode, z ktorej sa má čaj pripravovať. „Voda je matkou čaju. Vôňa čaju môže byť objavená iba prostredníctvom vody. Bez vody nie je nič,“ uvádzal.

Jeho slová platia dodnes. Kvalita, teplota a množstvo vody, ktorou zalievame čajové lístky, majú na výsledné vlastnosti nápoja nemalý vplyv. V prípade pevne zvinutých lístkov Yun Ming je potrebné pamätať na to, že infúzia môže byť pomalšia ako pri iných typoch zelených čajov. Preto odporúčame trochu experimentovať a hľadať optimálne pomery všetkých vstupných parametrov. Sme presvedčení, že svoj ideál rýchlo nájdete a zamilujete si ho.

Ako píšeme v úvode – Yun Ming je preslávený aj vďaka tomu, že pri spracovaní neprešli zelené čajové lístky takmer žiadnou fermentáciou. Preto majú veľmi svetlú farbu a zachovali si mnoho cenných látok.

Účinky čaje

Zelený čaj
Účinky zeleného čaju

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Zelený čaj zalejte vodou o teplote 70-80 °C v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba vylúhovania 2-3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


CHINA GUNPOWDER  SUPER - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA GUNPOWDER SUPER - zelený čaj

Maximálny zážitok! Krásny tvar, plná chuť, veľa teínu a najvyššia kvalita. China Gunpowder Super je skrátka dobrý čaj, čo vie poriadne nakopnúť. Malé čajové guľôčky po zaliatí horúcou vodou doslova explodujú. Príjemnú trpkosť a ľahkú dymovú arómu oceňujú čajoví mágovia na celom svete. Teraz si môžete silu pravého Gunpowder dopriať tiež! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
8,30 € /250 g 3,30 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 6. 2. 2023

ZELENÝ ČAJ YIN XIANG
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ZELENÝ ČAJ YIN XIANG

Zelené čaje na popularite nestrácajú. Preto sme špeciálne pre vás priviezli novinku z Guangxi. Elegantný a svieži Yin Xiang dostal názov po kniežati zo slávnej dynastie Čching. Preslávil sa neúnavnou prácou pre blaho cisára a do dejín sa zapísal zásahmi proti povodniam. Čaj s jeho menom vás bude neúnavne osviežovať a zachráni vás pred dehydratáciou. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
13,95 € /250 g 5,55 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 6. 2. 2023

GUARANA YERBA MATE ENERGY
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GUARANA YERBA MATE ENERGY

Skutočná porcia energie, vystrelenie na Mesiac, nová dimenzia duševnej sviežosti. Pomenujte si čajový zážitok s Yerba Mate Guarana Energy, ako chcete. Ale verte, že potenciál nápoja s chuťou manga postaviť vás na nohy dosahuje závratných výšin. Veď sme ho namiešali zo samých skvelých ingrediencií. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »