Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

China Anji Bai Cha Mao Feng - zelený čaj

Kód: 1768

Krása pozerať, nádhera ochutnať. Lístky čínskeho Anji Bai Cha Mao Feng vyzerajú ako jemná čipka, ktorá sa po zaliatí horúcou vodou premení na nápoj sladko kvetinový. Tento zelený čaj skrátka definuje jemnosť a ľahkosť. Od tradičných záhrad provincie Zhejiang môžeme očakávať iba to najlepšie.

Veľké balenia:
Malé balenia:
35,05 € /250 g 14,00 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 7. 10. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Čína
Región
Región:
Zhejiang
Chuť
Chuť:
Sladká, Kvetinová, Jemná
Pre deti
Pre deti:
od 15 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
300m

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

China Anji Bai Cha Mao Feng poskytuje nálev krásnej žltej farby. Chuť je možné popísať ako sladkú, jemnú, s kvetinovými tónmi. Pôsobí veľmi harmonicky, na poschodí zanecháva príjemnú, dlhotrvajúcu stopu. Tento čaj sa skvele hodí na prípravu cold brew, teda dlhé lúhovanie v studenej vode.

Pôvod čaju

Čínska provincia Zhejiang je kvalitnými zelenými čajmi preslávená na celom svete. Leží na východnom pobreží krajiny, v pestovaní čajovníkov čínskych (Camellia sinensis) má veľmi dlhú tradíciu. O čajové plantáže sa často starajú celé generácie poľnohospodárov. Niet divu, že exportujú najslávnejšie čaje Číny, o ktoré je záujem medzi skutočnými znalcami. Čaj, ktorý vám práve predstavujeme, kombinuje dve sorty - svieži Bai Cha a jemný Mao Feng. Oba pochádzajú z oblasti Anji ležiacej na severe provincie Zhejiang.

Pre obyvateľov Anji je zásadné zdravé životné prostredie a starostlivosť o prírodu, tiahnu preto k ekologicky šetrnému poľnohospodárstvu a s využitím miestnych prírodných podmienok produkujú plodiny tak, aby neznečisťovali okolie. „Hoci je náš kraj hornatý, napriek tomu k nám každý deň prichádza veľké množstvo návštevníkov. Hory, vody a čistý vzduch Anji sú teraz cennými komoditami,“ hovorí napríklad Qian Kunfang, miestny okresný sudca. Poľnohospodárske produkty vypestované úplne prírodne dnes predstavujú 40 percent trhu, ambície sú však oveľa vyššie. Ekologický spôsob hospodárenia navyše láka do Anji investorov a tamojšia vláda je natoľko prísna, že nepovoľuje žiadne projekty s negatívnym dopadom na životné prostredie. Okrem čajovníkov pestujú v Anji aj bambus, zeleninu a kvety.

Ale späť k čaju. Pre Bai Cha sú typické dlhé, ihličkovité lístky. Jeho názov môže vyvolávať dojem, že ide o čaj biely, avšak „Bai Cha“ v tomto prípade odkazuje k faktu, že je vyrobený z prvých výhonkov čajovníkov s veľmi svetlými listami. Tie robotníci šklbú koncom marca alebo začiatkom apríla. Mao Feng je viac kučeravý a vyrába sa z prvých troch listov zberaných neskôr ako Bai Cha. Chuť prvého je osviežujúca, druhý vyniká florálnymi podtónmi a sladkastosťou.

Oba zelené čaje sa úžasne dopĺňajú, takže sa môžete tešiť na skutočne harmonický nápoj s krásnym aftertastom.

Účinky čaje

Zelený čaj
Účinky zeleného čaju

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Čaj zalejte vodou s teplotou 70-80 ⁰C v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba vylúhovania 2-3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


LONG ZHU GREEN - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

LONG ZHU GREEN - zelený čaj

Nahrejte si sklenenú kanvičku, nasypte do nej zelené perly Long Zhu Green a sledujte, ako po zaliatí horúcou vodou stúpajú k hladine, rozvíjajú sa v lístky a zase pomaly a nežne padajú ku dnu. Nie je lepšia relaxácia! Až sa nápoj sfarbí a rozvonia, príde chvíľa na ochutnanie. Unikátny čaj z vysokých hôr je spracovaný výhradne ručne a veľmi starostlivo. Je to na ňom poznať ! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
40,90 € /250 g 16,35 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 7. 10. 2022

YUNNAN BLACK MAO FENG - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

YUNNAN BLACK MAO FENG - čierny čaj

Vysoký podiel zlatistých tipsov, skvostná chuť a ukážkový červenozlatý nálev. Zoznámte sa s perlou juhočínskeho Yunannu - čiernym čajom Mao Feng! Má toľko povzbudzujúceho teínu, že by prebudil aj sto šípkových Ruženiek a toľko antioxidantov, že by omladil aj Babu Jagu. V horúcej variante zahreje, ako ice tea skvostne osvieži. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
22,30 € /250 g 8,90 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 7. 10. 2022

CHINA YUNNAN GOLDEN BUD MAO FENG - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA YUNNAN GOLDEN BUD MAO FENG - čierny čaj

Vrcholky hôr obalené v hmle a veľtoky križujúce krajinu. Aj tak možno opísať prekrásnu prírodnú scenériu regiónu Yunnan. Pre milovníkov čínskych čajov to však vždy bude hlavne slávna kolíska tohto nápoja. A rovnako ako sa spomínané vrcholy pohoria týčia nad hmlovým oparom, tak absolútne výnimočný Golden Bud Mao Feng vyčnieva nad ostatnými čajmi. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
77,50 € /250 g 31,00 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 7. 10. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »