Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

CHINA BANCHA PREMIUM - zelený čaj

Kód: 928

Predstavte si údolie. Údolie s obrovským jazerom, z ktorého vystupuje tisíc ostrovov. Okolo sa dvíhajú kopce a kopčeky. Niektoré pokrývajú hlboké lesy, iné čajové plantáže. Teraz už viete, odkiaľ prémiová Bancha pricestovala. Veľmi príjemný, trávovo svieži a sladkastý čaj je ako stvorený na celodenné popíjanie. Kofeínu obsahuje tak akurát. Za to chutí a vôní v ňom nájdete desiatky.

Veľké balenia:
Malé balenia:
14,01 € /250 g 5,60 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do štvrtku, 24. 9. 2020
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Čína
Región
Región:
Zhejiang
Chuť
Chuť:
kvetovo sladkastá, trávnatá
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
600 - 900m

Zloženie

Zelený čaj Bancha China 100%

Nálev a chuť čaju

China Bancha Premium má nálev svetlo žltej farby. Chuť je hladká, veľmi príjemne trávová a na konci sladká. Trpkosť sa dá označiť ako nízku a strednú.

Tento čaj je možné použiť na prípravu viac nálevov. Objavte všetky jeho chuťové nuancie.

Pôvod čaju

Bancha je čaj produkovaný tradične v Japonsku. Jeho čínska verzia vyrobená v originálnom japonskom štýlu si ale zaslúži nemenšiu pozornosť. Chuť má skutočne špičkovú a vďaka nízkemu obsahu kofeínu sa z nej môže stáť priateľ na celý dlhý deň.

China Bancha Premium pochádza z provincie Zheijang. Oblasť preslávená čajovými plantážami sa nachádza na východnom pobreží Číny. Jej väčšia časť je pokrytá kopcami, klimatické podmienky odpovedajú subtrópom, priemerná ročná teplota sa pohybuje medzi 15a 18 °C.

Provincia Zhejiang je jedným z najväčších čínskych čajových producentov. Exportuje čaje prevažne zelené, v menšej miere aj čierne. Pokiaľ vás zaujíma  presnejšia poloha plantáží, odkiaľ tento čaj pochádza , potom prezradíme, že ide o oblasť okolo QiandaoHu. Lokalita naviazaná na obrovské, umelo vytvorené jazero Qiandao, je obrovským turistickým lákadlom. Vodná plocha vznikla v roku 1959 v spojitosti s výstavbou vodnej elektrárne New Anjiang.

Okrem návštevy viac než tisíc ostrovov a ostrovčekov sa návštevníci venujú tiež trekom v okolitých lesoch alebo prehliadkam čajových plantáží. Záujemcovia sa môžu zúčastniť pravého čajového obradu či degustácie miestnych skvelých čajov.

Čajové lístky pre výrobu Banchi sa zbierajú neskôr. Používajú sa totiž spodné listy, na ktoré slnko toľko nepraží. Po zvädnutí sú rýchlo a niekoľkokrát po sebe naparované, aby bola zastavená prirodzená oxidácia enzýmov. Potom je potrebné čaj zvinúť, sušiť, vytriediť a zabaliť.

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

1. Čaj zalejte 70-80 °C teplou vodou v pomeru 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.

2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku naviac.

3. Doba vylúhovania je 3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.

Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


JAPAN BANCHA PREMIUM - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN BANCHA PREMIUM - zelený čaj

Robustné dlhé listy, jemná aróma, vysoký podiel antioxidantov - to je Bancha, zelený čaj, ktorý Japonci podávajú najčastejšie k jedlu. Môžete ho piť každý deň, neobsahuje totiž veľa teínu, jeho chuť je príjemná a účinky upokojujúce. Nikdy sa neomrzí. Spoznať Banchu je skrátka základ pre každého čajomilca. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
16,30 € /250 g 6,52 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do štvrtku, 24. 9. 2020

JAPAN GYOKURO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN GYOKURO - zelený čaj

Toto sa vám bude páčiť! Novo v našej ponuke nájdete čaj, ktorý je v Japonsku podávaný len najvzácnejším hosťom. Pestuje sa za veľmi špecifických podmienok, predáva za veľké peniaze a chutí neobyčajne dobre. Japan Gyokuro je naozaj špeciálny. Doprajte si ten luxus a ochutnajte čaj, pre ktorý Japonci vymysleli piatu chuť. Gyokuro nie je sladký, slaný, kyslý ani horký. Je jednoducho umami. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
36,65 € /250 g 14,66 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do štvrtku, 24. 9. 2020

CHINA QIANDAO GREEN - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA QIANDAO GREEN - zelený čaj

Pekný každodenný čaj z čínskeho Čeťiangu chutí po ovocí a vonia po jazere Qiandao Lake. Z jeho hladiny vystupuje niekoľko tisíc ostrovov a ostrovčekov. Niekde v blízkosti rastú v pokoji a tieni lesov čajovníky. Ich lístky zbierali skoro ráno miestne ženy a dievčatá. Pri spracovaní boli listy mierne zatočené, takže ich ľahko odlíšite od ostatných sort. Okúste výborný zelený čaj od jazera Qiandao. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
13,62 € /250 g 5,45 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do štvrtku, 24. 9. 2020
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »