Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Gruzínsky červený čaj Gaba Qvevri

Kód: 2042

Tento čaj je výsledkom spojenia tradičnej gruzínskej nádoby na víno Qvevri a modernej technológie fermentácie Gaba. Vďaka ich súhre vzniká nápoj s bohatým charakterom, arómou a chuťou. Prijmite pozvanie do malebného regiónu Guria. Spoznajte jeho pobrežie aj hory, jeho architektúru aj ľudí. V jednej šálke červeného čaju Gaba Qvevri objavíte celé Gruzínsko.

Veľké balenia:
Malé balenia:
33,20 € /250 g 13,25 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 29. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Gruzínsko
Región
Región:
Guria
Chuť
Chuť:
Jemná, Unikátny
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
250 - 300m

Zloženie

Červený čaj Gaba Qvevri 100%

Nálev a chuť čaju

Gruzínsky červený čaj Gaba Qvevri uvoľní po zaliatí horúcou vodou svetlo jantárovú farbu nálevu, vizuálnu predzvesť nevšedného zážitku. Chuť tohto čaju je komplexná, s jemnými nuansami, ktoré sa postupne odhaľujú a zanechávajú na poschodí príjemnú stopu.

Pôvod čaju

Región Guria je miestom, kde sa snúbi tradícia s prírodným bohatstvom. Nachádza sa v západnej časti Gruzínska a doslova prepája Kolchidskú nížinu a Čierne more. Guria je známy svojou neopakovateľnou kombináciou pobrežných a horských krajín, čo vytvára ideálne podmienky na relaxačnú dovolenku, pešiu turistiku a objavovanie oblastí s liečivou klímou.

Okrem toho, že ide o domov červeného čaju Gaba Qvevri, je tiež domovom pohostinných Gurianov, ktorí vás svojou krajinou s radosťou prevedú. Miestne domy Oda s dlhými drevenými balkónmi, vyvýšené nad zemou na koloch z tesaného kameňa, odrážajú jedinečný štýl a tradíciu regiónu.

Podobne ako je unikátna miestna krajina a jej obyvatelia, stojí za opis jedinečný spôsob, akým vyrábajú červený čaj Gaba Qvevri. Celý proces začína starostlivým výberom čerstvých listov, ktoré po príchode do továrne prechádzajú procesom vädnutia. Ten trvá približne 10 hodín. Potom je čaj pripravený na rolovanie, pričom sa roluje iba raz, aby boli lístky čo najmäkšie.

Nasleduje kľúčová fáza: lístky sa presúvajú do tradičných hlinených nádob Qvevri, kde sa začína proces niekoľkodňovej anaeróbnej fermentácie. Práve takto sú vyrábané špeciálne čaje označované ako Gaba. Toto je miesto, na ktorom čaj získava svoj jedinečný charakter. Po fermentácii mieri do otočných sušičiek, v nich vzniká konečná aróma čaju. Celý proces je zakončený finálnym sušením zaisťujúcim optimálnu konzistenciu a chuť.

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 95 °C Doba prípravy 4 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Červený čaj zalejte vodou s teplotou 95 °C v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba vylúhovania 4 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


Gruzínsky čierny čaj Kolkhida
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Gruzínsky čierny čaj Kolkhida

Atraktívny nápoj na celodenné popíjanie – tak je možné popísať tradičný gruzínsky čaj Kolkhida. Špeciálne čajové lístky zo špeciálneho miesta na rozhraní Európy a Ázie vám učarujú jemnou a pritom vytrvalou chuťou so sladovou, korenistou a citrónovou arómou. Poľnohospodári čajovníky vsádzajú pod nádherne kvitnúce paulovnie, takzvané cisárske stromy, ktoré im vytvárajú ideálnu mikroklímu a poskytujú žiaduci tieň. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
20,95 € /250 g 8,40 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 29. 5. 2024

Gruzínsky oolong Guria
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Gruzínsky oolong Guria

Čaj, ktorý vyrástol obklopený voňavým lesom, v blízkosti kvetín a minerálnych prameňov musí byť jednoducho skvostný. A tiež, že je! Gruzínsky oolong Guria vonia po mede, ovocí a bylinách, v chuti rozpoznáte hladkosť, korenie aj svieže lesné plody. Pokiaľ ide o čaj, vracia sa Gruzínsko do svetovej topky. Obnovuje pôvodné plantáže, vzdeláva farmárov a stará sa o svoje prírodné zdroje. Tento čaj je dôkazom, že sa vydáva na dobrú cestu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
26,30 € /250 g 10,50 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 29. 5. 2024

Gruzínsky červený čaj Daisi
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Gruzínsky červený čaj Daisi

Gruzínsky červený čaj Daisi je dokonalým spojením tradície a inovácií. Farmári ho zberajú ručne, za splnu a novolunia, kedy čajovníky absorbujú viac vody a krajinu zvlhčuje viac vlahy. Pôvodné postupy kombinujú s moderným prístupom. Niet divu, že majú úspech. Tento čaj je naozaj výnimočný - medový, kakaový a jemne korenený. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
18,65 € /250 g 7,45 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 29. 5. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »