Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Japan Gyokuro Asahi - zelený čaj

Kód: 1814

Raritné gyokuro z provincie Kagoshima vás uchváti hladkou chuťou plnou bezkonkurenčného umami. Je ľahké, delikátne a noblesné. Znalci mu hovoria Najkrajšia kvapka rosy, pretože pripomína nádheru divokých lesov a vôňu sviežeho rána. Slovo Asahi v mene odkazuje na špeciálny kultivar čajovníkov, ktoré rástli zatienené, aby svojim lístkom odovzdali unikátnu arómu a báječnú chuť.

Veľké balenia:
Malé balenia:
69,25 € /250 g 27,70 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Japonsko
Región
Región:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Umami, Hladká
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
200m

Zloženie

Zelený čaj Japan Gyokuro Asahi 100%

Nálev a chuť čaju

Japan Gyokuro Asahi charakterizuje delikátna, jemná a hladká chuť korunovaná neodolateľnou umami. Ide o čaj, ktorý zanecháva skutočne dlhý a skutočne krásny dojem. Nálev má svetlú, žltozelenú farbu.

Pôvod čaju

Prefektúra Kagoshima sa nachádza na juhozápadnom cípe japonského ostrova Kjúšú. Jej klíma je subtropická a vlhká, zimy bývajú mierne a pomerne suché, letá horúce a vlhké. Čajovníky vraj v oblasti začal pestovať istý kňaz, a to okolo roku 1319. Neskôr sa čajové záhrady vysádzali najmä v kopcoch, medzi ryžovými poľami. V 19. storočí produkcia zeleného čaju vzrástla natoľko, že poľnohospodári založili organizáciu, ktorá sa starala o zlepšenie kvality čajov. V tej dobe bola totiž povesť kagoshimského čaju nevalná. Zhruba v polovici 19. storočia sa objavili pokusy pestovať čaj pre anglické čajové zmesi, ale nestretli sa s úspechom a po čase od nich farmári upustili.

Až koncom 19. storočia sa začalo Kagoshime v oblasti čaju dariť a z pôvodne neznámeho producenta sa dostala medzi svetovú špičku regionálnych čajových značiek. Dnes je po Shizuoke druhou najvyhľadávanejšou čajovou destináciou a vyrába čaje oceňované ako v Japonsku, tak za jeho hranicami. Svoj podiel na tom majú samozrejme úrodná vulkanická pôda a skvelé klimatické podmienky, avšak bez ľudskej ruky a dlhodobej starostlivosti sa tento čaj nezaobíde.

Jedným z krokov, ktoré farmári podnikajú, aby z čajovníkov čínskych (Camellia sinensis) získali lístky vynikajúcej arómy a skvelej chuti, je vysádzanie špecializovaného kultivaru Camellia sinensis Asahi. Na výrobu gyokura sa totiž hodí úplne dokonale. Ďalší dôležitý krok súvisí so spôsobom pestovania čajových kríkov – približne 20 dní pred zberom ich robotníci prikryjú rohožami, ktoré čaj chránia pred slnkom. Vďaka tomu sa v lístkoch zvýši obsah aminokyseliny theanínu a alkaloidu teínu, čím potom čaj chutí sladko s výraznou umami.

Tento Japan Gyokuro Asahi sme priviezli z lokality Shibushi, v ktorej čajovníky pestujú od roku 1726. O tamojšie čajové záhrady sa momentálne stará tretia generácia farmárov a podľa všetkého sa im darí pestovať, spracovávať a vyrábať jedno z najlepších japonských gyokur. Ako chutí čaj nazývaný Perlová rosa alebo Najkrajšia kvapka rosy napokon môžete posúdiť sami.

Účinky čaje

Zelený čaj
Účinky zeleného čaju

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Gyokuro zalejte vodou s teplotou 70-80 °C v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl vody.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba vylúhovania 2 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
  4. Gyokuro je možné nechať 3x lúhovať.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


JAPAN GYOKURO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN GYOKURO - zelený čaj

Toto sa vám bude páčiť! V našej ponuke nájdete čaj, ktorý je v Japonsku podávaný hosťom pri priateľskom posedení. Pestuje sa za veľmi zvláštnych podmienok, preto má niečo, čo rade ostatných chýba - piatu chuť umami. V čaji Japan Gyokuro ju zaznamenáte ako delikátnosť, jemnosť, miernu sladko-slanosť. Lepšie ju popísať nedokážeme. Ochutnajte sami, tradičný zelený čaj z kopcov Uji vás iste nesklame. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
47,15 € /250 g 18,85 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 17. 4. 2024

BAI MU TAN - biely čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BAI MU TAN - biely čaj

Biela pivonka je skrátka naj. Vysoko kvalitná sorta bieleho čaju s veľkými listami olivovej farby prináša do našich čajových kruhov miernu a kvetinovú harmóniu. Bai Mu Tan je klasika. Povzbudí tak akurát, dodá antioxidanty a minerály, zlepší imunitu. Čaj cisárov je proste dobrota s unikátnymi vlastnosťami. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
17,75 € /250 g 7,10 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 17. 4. 2024

JAPAN GYOKURO HISUI BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN GYOKURO HISUI BIO - zelený čaj

Hornatý ostrov Kjúšú sa preslávil ako najaktívnejšou sopkou Japonska, horúcimi prameňmi a bohatou históriou, tak rozsiahlymi čajovými plantážami. Po celé stáročia dávajú svetu lístky dokonalej čistoty a skvostných vôní a chutí. Japan Gyokuro v BIO kvalite patrí k tým najvyberanejšími. Vyrastá v tieni rákosových rohoží, preto je delikátne jemný a ovocno sladký. Toto je čaj, ktorému sa hovorí Jadeitová rosa. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
68,15 € /250 g 27,25 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 17. 4. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »