Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

JAPAN SENCHA FUKAMUSHI-CHA BIO - zelený čaj

Kód: 1643

Zabudnite na všetko, čo viete o japonských zelených čajoch. Že musí byť sencha na jazyku trpká s trávnatými či až snáď rybími dozvukmi? To ste teda ešte neochutnali hlboko sparenú senchu fukamushi-cha, ktorá pripomína skôr gyukuro alebo kabusechu. Lístky z čajovníkov pestovaných v režime organického poľnohospodárstva vás nenechajú na pochybách, že popíjate čaj naozaj výnimočný. Farmári prefektúry Kagoshima majú pre zelený čaj skrátka cit.

Veľké balenia:
Malé balenia:
75,40 € /250 g 30,15 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 14. 12. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Japonsko
Región
Región:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Násladlá, Umami
Pre deti
Pre deti:
od 10 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
500m
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Japan Sencha Fukamushi-cha BIO 100%

Nálev a chuť čaju

Jasně zelenkavý nálev má velmi intenzivní tóny a díky takzvanému hlubokému spaření není ani trochu trpká. Těšit se naopak můžete z příjemné nasládlosti. Chuť umami je opravdu výrazná s dlouhým dozvukem.

Pôvod čaju

Pokiaľ vás zaujíma presnejšie miesto, odkiaľ tento čaj pochádza, potom dodajme, že ide o okolie mesta Kirishima, dôležitú obchodnú križovatku pod Mount Kirishima, s komplexom aktívnych sopiek, z ktorých najvyššia Karakunidake dosahuje výšku 1 700 metrov nad morom. Čajové plantáže v okolí Kirishimy využívajú veľmi úrodné vulkanické pôdy, čisté vody aj vzduch. Vďaka kopcom bývajú často zahalené do hmly. Klíma je popisovaná ako vlhká subtropická, s horúcimi letami a miernymi zimami. Priemerná ročná teplota sa v Kirishime pohybuje okolo 15 ⁰C, v auguste býva asi 25 ⁰C, v januári zhruba 5 ⁰C.

Teraz už len zostáva dodať niečo viac o metóde fukamushi, vďaka ktorej je táto sencha taká atraktívna. Sencha tak, ako ju poznáme z Japonska, býva zbieraná skoro ráno. Potom nechávajú robotníci lístky zavädnúť a opakovane, veľmi krátko (asi 30 sekúnd), ich naparujú. Tým dôjde k zastaveniu oxidácie enzýmov a v čaji sa „zamknú“ aromatické látky, pre kvalitu výsledného nápoja tak dôležité.

Sencha Fukamuschi je pred zberom na niekoľko dní zatienená, aby sa v listoch nahromadilo väčšie množstvo aminokyselín stojacich za jej sladkou a jemnou chuťou. Po našklbaní je tiež ponechaná niekoľko hodín na slnku, aby zavädla, avšak horúcej pare ju robotníci vystavujú na 90-120 sekúnd. A to opakovane zhruba po minúte.

Takto spracovaný čaj je na jednu stranu chuťovo veľmi hlboký a komplexný, na stranu druhú krehký, takže môže na pohľad pôsobiť menej kvalitne. Opak je ale pravdou a znalci dobre vedia, že úlomky čajových lístkov sú známkou mimoriadnej kvality. Ostatne, sami sa môžete ľahko presvedčiť.

Účinky čaje

Zelený čaj
Účinky zeleného čaju

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 90 °C Doba prípravy 1 minúta Množstvo 3g na 115 ml

Návod na prípravu

  1. Prvý nálev - Japan Senchu zalejte vodou s teplotou 90 °C v pomere 3g na 115 ml vody. Nechajte 1 minútu lúhovať (prikrytá šálka), potom preceďte.
  2. Druhý nálev - teplota vody 95 °C, doba lúhovania 1 minúta.
  3. Tretí nálev - teplota vody 95 °C, doba lúhovania 2 minúty.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


JAPAN KAGOSHIMA KABUSECHA BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN KAGOSHIMA KABUSECHA BIO - zelený čaj

Hra slnka a tieňa. Čaje, ktoré boli niekoľko dní pred zberom tienené rohožami kabusé, aby vo svojich lístkoch akumulovali čo najviac sladkých a jemných maslových tónov. Milovníci japonských čajov vedia, že práve drobné rozdiely vo využívaní svetla a šera pri pestovaní čajovníkov dokážu zásadne ovplyvniť pôžitok z výsledného nápoja. Zelený čaj Japan Kabusecha Premium BIO je toho žiarivým príkladom. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
76,85 € /250 g 30,75 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 14. 12. 2022

JAPAN SENCHA MIYAZAKI PREMIUM - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN SENCHA MIYAZAKI PREMIUM - zelený čaj

Skutočná vzácnosť z prefektúry Miyazaki. Táto sencha prémiovej triedy má v sebe všetko, čo by čaj tohto typu mal mať. Hravo povzbudí myseľ aj zaplaví organizmus vlnou energie. Zároveň však svojím unikátnym vzhľadom, spôsobom spracovania a jedinečnou sladkou chuťou s charakteristickým umami pripraví milovníkom japonských zelených čajov nebývalý zážitok, ktorému sa skrátka nedá odolať. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
43,55 € /250 g 17,40 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 14. 12. 2022

KUMAMOTO SOYO SENCHA PREMIUM BIO
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUMAMOTO SOYO SENCHA PREMIUM BIO

Volanie jari, stelesnenie sviežosti a nekonečného pokoja. To je prémiová sencha plná chuti umami, ktorá vyrastala v dokonalej harmónii s nedotknutou prírodou pod dohľadom monumentálneho vulkánu Aso. Nespochybniteľná ukážka toho, že japonskí čajoví majstri svoje remeslo skutočne vedia a navyše ho ešte dokážu posúvať stále ďalej a ďalej. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
50,90 € /250 g 20,35 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 14. 12. 2022

Prezerali ste


Darčeková degustačná sada Ázia a Pacifik
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Darčeková degustačná sada Ázia a Pacifik

14,10 € s DPH
Dodáme do stredy, 14. 12. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »