Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

JAPAN SENCHA FUKAMUSHI-CHA BIO - zelený čaj

Kód: 1643

Zabudnite na všetko, čo viete o japonských zelených čajoch. Že musí byť sencha na jazyku trpká s trávnatými či až snáď rybími dozvukmi? To ste teda ešte neochutnali hlboko sparenú senchu fukamushi-cha. Nesmierne vzácny čaj, ktorý Vám v ústach rozohrá koncert plný jemnosti, nasládlosti s bohatou mierou toľko cenenej umami a do duše prinesie pokoj a pohodu.

Veľké balenia:
Malé balenia:
68,62 € /250 g 27,45 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 22. 9. 2021
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Japonsko
Región
Región:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Násladlá, Umami
Pre deti
Pre deti:
od 10 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Jasne zelenkavý nálev má veľmi intenzívne tóny a v porovnaní s inými čajmi typu sencha je jemnejší a prekvapivo sladkastý bez trpkého záveru. Chuť umami je naozaj výrazná s dlhým dozvukom.

Pôvod čaju

Japonské čaje sú známe tým, že sa pre zastavenie oxidácie lístkov používa horúca para. Presne tak vzniká aj sencha, v krajine vychádzajúceho slnka zrejme najobľúbenejší typ medzi zelenými čajmi. Má veľmi špecifickú chuť, ktorá však môže niekoho odradiť svoju trpkosťou. V šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch minulého storočia producenti premýšľali, ako jej typickú trpkosť zmierniť, a prišli na jednoduchý spôsob.

U bežnej senchy sa para necháva pôsobiť približne dvadsať, resp. štyridsať sekúnd. Metóda fukamushi však spočíva v mnohonásobnom predĺžení tejto techniky. Čajové lístky si v pare lebedia rovných sto sekúnd, popr. sa celý proces dvakrát opakuje vždy po jednej minúte. Takto spracované lístky sú veľmi krehké, avšak ich vôňa aj chuť je neporovnateľne hlbšia a mocnejšia.

Práve spomínaná krehkosť lístkov borí ďalší známy fakt o japonských zelených čajoch. Bežne sa súdi, že tie najkvalitnejšie z nich musia mať po usušení pevný a celistvý list a naopak drvina je známkou podradnejšej triedy. V prípade senchy fukamushi-cha tomu však tak nie je. Po dlhom sparení sa list veľmi ľahko láme, preto v hotovom čaji môžete naraziť na zmes veľkých a malých úlomkov listov, ale aj jemného prachu. Možno o trochu horší estetický dojem je však viac ako kompenzovaný dokonalou symbiózou intenzívnej arómy a zamatovej hebkosti chuti, ktorá dáva mimoriadny priestor pre vyniknutie kúzla umami. Skutočná rarita, vďaka ktorej sa už na zelené čaje nebudete pozerať tak ako predtým.

Účinky čaje

Zelený čaj
Účinky zeleného čaju

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 90 °C Doba prípravy 1 minúta Množstvo 3g na 115 ml

Návod na prípravu

  1. Prvý nálev - Japan Senchu zalejte vodou s teplotou 90 °C v pomere 3g na 115 ml vody. Nechajte 1 minútu lúhovať (prikrytá šálka), potom preceďte.
  2. Druhý nálev - teplota vody 95 °C, doba lúhovania 1 minúta.
  3. Tretí nálev - teplota vody 95 °C, doba lúhovania 2 minúty.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


JAPAN SENCHA MIYAZAKI PREMIUM - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN SENCHA MIYAZAKI PREMIUM - zelený čaj

Skutočná vzácnosť z prefektúry Miyazaki. Táto sencha prémiovej triedy má v sebe všetko, čo by čaj tohto typu mal mať. Hravo povzbudí myseľ aj zaplaví organizmus vlnou energie. Zároveň však svojím unikátnym vzhľadom, spôsobom spracovania a jedinečnou sladkou chuťou s charakteristickým umami pripraví milovníkom japonských zelených čajov nebývalý zážitok, ktorému sa skrátka nedá odolať. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
39,61 € /250 g 15,84 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 22. 9. 2021

JAPAN GYOKURO SHINCHA KIWAMI BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN GYOKURO SHINCHA KIWAMI BIO - zelený čaj

Krajina vychádzajúceho slnka ponúkla svetu ďalší zo svojich velevzácných pokladov, ktorému prepadne nejeden milovník japonských zelených čajov. Jedinečné a skutočne mimoriadne Gyokuro Shincai Kiwami rástlo v súzvuku s prírodou a bez zbytočných zásahov človeka. Vďaka tomu môže ponúknuť výnimočnú a intenzívnu chuť, ktorej je tak ľahké podľahnúť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
104,21 € /250 g 41,68 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 22. 9. 2021

JAPAN GYOKURO TAKUMI BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN GYOKURO TAKUMI BIO - zelený čaj

Jadeitová rosa stvořená mistrem svého řemesla. Tak zní volný překlad spojení Gyokuro Takumi. O tom, že japonští čajoví mistři patří skutečně ke špičce v oboru, není nejmenších pochyb. Najde-li se přeci jen nějaký skeptik, pak po ochutnání tohoto exkluzivního gyokura pěstovaného v dokonalé harmonii s nádhernou přírodou ostrova Kjúšú rychle změní názor. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
71,77 € /250 g 28,71 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 22. 9. 2021
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »