Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

JAPAN SENCHA FUKAMUSHI-CHA BIO - zelený čaj

Kód: 1643

Zabudnite na všetko, čo viete o japonských zelených čajoch. Že musí byť sencha na jazyku trpká s trávnatými či až snáď rybími dozvukmi? To ste teda ešte neochutnali hlboko sparenú senchu fukamushi-cha. Nesmierne vzácny čaj, ktorý Vám v ústach rozohrá koncert plný jemnosti, nasládlosti s bohatou mierou toľko cenenej umami a do duše prinesie pokoj a pohodu.

Veľké balenia:
Malé balenia:
73,00 € /250 g 29,20 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 8. 7. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Japonsko
Región
Región:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Násladlá, Umami
Pre deti
Pre deti:
od 10 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Japan Sencha Fukamushi-cha BIO 100%

Nálev a chuť čaju

Jasne zelenkavý nálev má veľmi intenzívne tóny a v porovnaní s inými čajmi typu sencha je jemnejší a prekvapivo sladkastý bez trpkého záveru. Chuť umami je naozaj výrazná s dlhým dozvukom.

Pôvod čaju

Japonské čaje sú známe tým, že sa pre zastavenie oxidácie lístkov používa horúca para. Presne tak vzniká aj sencha, v krajine vychádzajúceho slnka zrejme najobľúbenejší typ medzi zelenými čajmi. Má veľmi špecifickú chuť, ktorá však môže niekoho odradiť svoju trpkosťou. V šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch minulého storočia producenti premýšľali, ako jej typickú trpkosť zmierniť, a prišli na jednoduchý spôsob.

U bežnej senchy sa para necháva pôsobiť približne dvadsať, resp. štyridsať sekúnd. Metóda fukamushi však spočíva v mnohonásobnom predĺžení tejto techniky. Čajové lístky si v pare lebedia rovných sto sekúnd, popr. sa celý proces dvakrát opakuje vždy po jednej minúte. Takto spracované lístky sú veľmi krehké, avšak ich vôňa aj chuť je neporovnateľne hlbšia a mocnejšia.

Práve spomínaná krehkosť lístkov borí ďalší známy fakt o japonských zelených čajoch. Bežne sa súdi, že tie najkvalitnejšie z nich musia mať po usušení pevný a celistvý list a naopak drvina je známkou podradnejšej triedy. V prípade senchy fukamushi-cha tomu však tak nie je. Po dlhom sparení sa list veľmi ľahko láme, preto v hotovom čaji môžete naraziť na zmes veľkých a malých úlomkov listov, ale aj jemného prachu. Možno o trochu horší estetický dojem je však viac ako kompenzovaný dokonalou symbiózou intenzívnej arómy a zamatovej hebkosti chuti, ktorá dáva mimoriadny priestor pre vyniknutie kúzla umami. Skutočná rarita, vďaka ktorej sa už na zelené čaje nebudete pozerať tak ako predtým.

Účinky čaje

Zelený čaj
Účinky zeleného čaju

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 90 °C Doba prípravy 1 minúta Množstvo 3g na 115 ml

Návod na prípravu

  1. Prvý nálev - Japan Senchu zalejte vodou s teplotou 90 °C v pomere 3g na 115 ml vody. Nechajte 1 minútu lúhovať (prikrytá šálka), potom preceďte.
  2. Druhý nálev - teplota vody 95 °C, doba lúhovania 1 minúta.
  3. Tretí nálev - teplota vody 95 °C, doba lúhovania 2 minúty.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


JAPAN SENCHA YABUKITA - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN SENCHA YABUKITA - zelený čaj

Len málokto sa môže pochváliť tým, že jeho dielo úplne zmenilo čajové majstrovstvá krajiny vychádzajúceho slnka. Mužovi menom Sugiyama Hikosaburo a jeho kultivaru čajovníkového stromu Yabukita sa to podarilo a vďaka nemu si môžeme vychutnať dokonalú hru chutí v každej šálke zeleného čaju tejto odrody. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
109,84 € /250 g 43,94 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 8. 7. 2022

JAPAN SENCHA SHIZUOKA BIO – zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN SENCHA SHIZUOKA BIO – zelený čaj

Dvoma slovami: veľmi príjemná. Japonská sencha z tradičnej čajovej prefektúry poteší skúsených čajomilcov a milo prekvapí tých, ktorí so zelenými čajmi začínajú. Kvetinový, mierny, v závere sladkastý nálev prinesie osvieženie, aké oceníte kedykoľvek a kdekoľvek. O Japoncoch je známe, že svoj čaj nosia so sebou celý deň. Skúste to tiež. Japan Sencha Shizuoka BIO vám bude milým parťákom. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
30,47 € /250 g 12,19 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 8. 7. 2022

KUMAMOTO SOYO SENCHA PREMIUM BIO
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUMAMOTO SOYO SENCHA PREMIUM BIO

Volanie jari, stelesnenie sviežosti a nekonečného pokoja. To je prémiová sencha plná chuti umami, ktorá vyrastala v dokonalej harmónii s nedotknutou prírodou pod dohľadom monumentálneho vulkánu Aso. Nespochybniteľná ukážka toho, že japonskí čajoví majstri svoje remeslo skutočne vedia a navyše ho ešte dokážu posúvať stále ďalej a ďalej. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
49,29 € /250 g 19,72 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 8. 7. 2022

Prezerali ste


PSYLLIUM
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PSYLLIUM

Veľké balenia:
Malé balenia:
14,70 € /250 g 5,88 € /100 g
Dodáme do piatku, 8. 7. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »