Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

JUŽNÁ INDIA NILGIRI FOP BIO - čierny čaj

Kód: 1382

Bios znamená život a BIO znamená, že ste práve našli ďalší z produktov organického poľnohospodárstva. Ani čajové záhrady nezostávajú v tomto smere pozadu. Pestovať čajovníky bez priemyselných hnojív a postrekov nie je žiadnou novinkou. Príroda dobre vie, čo robiť. V juhoindickom Nilgiri sa stará o dostatok vlahy aj slnko, takže miestny čaj chutí sladko a milo korenisto. Rastie okolo neho totiž kopa voňavého korenia. Nilgiri čaj je ručne zbieraný vo výnimočnej výške až 2700 m s charakteristickou chuťou pre čaje Nilgiri tak typickou, čo sú tóny exotického korenia.

Veľké balenia:
Malé balenia:
16,85 € /250 g 6,75 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
India
Región
Región:
Nilgiri
Chuť
Chuť:
Násladlá, Korenie
Pre deti
Pre deti:
od 15 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
600 - 2750m
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Čierny čaj Južná India Nilgiri FOP BIO vám bude chutiť. Rovnako ako jeho ďalší fermentovaný kolegovia, aj on poteší osviežujúcou trpkosťou, na rozdiel od mnohých je však aj veľmi príjemne sladkastý a navyše - nájdete v ňom chuť a vôňu exotického korenia. Každý dúšok si vychutnáte, každé privoňanie vás oblaží.

Pôvod čaju

Kde leží región Nilgiri asi z hlavy vie málokto. Niet divu, svojou rozlohou 2 565 km 2 patrí k územiam menšieho významu. Napriek tomu sa o takzvaných indických Modrých horách píše celkom dosť. Okrem iného vďaka čaju, ktorý tam pestujú od roku 1835. A stále podľa zavedených postupov z čias britského kolonializmu.

Zvlnené kopce Nilgiri sú súčasťou pohoria Western Ghat Mountain ťahajúceho sa naprieč južnou Indiou. Rastú v nich jedny z najvyššie pestovaných čajov na svete. Sú veľmi aromatické, jemné a prirodzene sladké. Pretože sú čajové plantáže obklopené lánmi kardamónu a korenia, veľmi často v chuti čajov identifikujeme tiež stopy korenia. V oblasti sa pestujú takisto eukalypty, zelenina a obilniny. Plodiny sú zavlažované len dažďom, zavlažovacie systémy nie sú v Nilgiri vybudované. O bohatstve tamojšej prírody svedčia tri národné parky a mnoho lokalít zaradených do biosférickej rezervácie Nilgiri. Podľa regiónu je zároveň pomenovaných niekoľko vtákov - Nilgiri Pipit, Nilgiri woodpigeon, Nilgiri blackbird.

Čajové záhrady prevádzkujú drobní farmári, niektoré plantáže vlastnia spracovateľské závody. Celý čajový segment zastupuje Nilgiri Planters'Association of South India. Finálny produkt je predávaný na pravidelných aukciách v Conoor, Coimbatore a Kochi. Viac ako 50 percent čaju putuje na export, obvykle ako základ čajových porciovaných zmesí. V režime organického poľnohospodárstva funguje v Nilgiri veľa čajových záhrad. Ich produkcia je veľmi vyhľadávaná a cenená.

Rovnako je to v prípade tohto čaju. Bol zbieraný len ručne a spracovaný veľmi starostlivo. Po zavädnutí zelených čajových lístkov sú tieto valcované, aby došlo k narušeniu ich celistvosti, uvoľneniu bunkových štiav a spusteniu fermentácie. Vďaka nej zmení čaj farbu aj chuť a vôňu. Že je proces fermentácie u konca, spozná len veľmi skúsený odborník. Ide totiž o záležitosť delikátnu, v ktorej hrá úlohu každá maličkosť (vlhkosť vstupnej suroviny, teplota a dĺžka procesu a pod.). Po ukončení fermentácie sa musí čaj usušiť v prúde teplého vzduchu. Tiež tu je nutné dodržať presný postup a byť obozretný. Príliš horúci vzduch čaj spáli, chladný zase nedosuší. V oboch prípadoch je zber znehodnotený. V prípade Južnej Indie Nilgiri FOP BIO dopadlo všetko na výbornú. Je pred vami čaj vynikajúcej kvality a fantastickej chuti.

Účinky čaje

Čierny čaj
Účinky čierneho čaja

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Čierny čaj zalejte vodou s teplotou 100 °C v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dcl vody.
  2. V prikrytej šálke luhujte 3-5 minút.
  3. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - čierny čaj

V čajových záhradách Assamu funguje zvláštne časové pásmo. Zaviedli ho v dobách britskej kolonizácie, aby miestni roľníci nezabúdali na predčasné svitanie a boli pripravení skoro ráno vyraziť za prácou. Tea Garden Time alebo Bagantime je posunutý o hodinu dopredu. Skúste si na kvalitný čierny čaj tiež ušetriť hodinku. Assam z Mokalbari je úplnou špičkou. Vašu pozornosť si rozhodne zaslúži. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
27,80 € /250 g 11,10 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 17. 4. 2024

DARJEELING BPS First Flush BIO SINGTOM - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

DARJEELING BPS First Flush BIO SINGTOM - čierny čaj

Čajové plantáže k Darjeelingu patria dlhé roky, v Singtome boli založené presne v polovici 19. storočia. Zameriavajú sa výhradne na pestovanie produktov v bio kvalite, Fair Trade prístup a ekologickú prevádzku. Záhrada Singtom Tea Estate je veľmi obľúbená aj u turistov. Najmä vegetariánom a vegánom ponúka pobyty uprostred nádhernej čistej prírody a s produktmi certifikovanými značkou BIO. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
20,45 € /250 g 8,20 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 17. 4. 2024

ASSAM TGFOP1 SONIPUR ORGANIC - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ASSAM TGFOP1 SONIPUR ORGANIC - čierny čaj

Päťhviezdičkový čaj z indického Assamu splní všetky vaše očakávania. Pomôže vám prekonať náročné obdobie v práci, pripraví vaše telo na boj s infekciami a zabráni prepuknutiu srdcovo-cievnych problémov. Navyše vyladí trávenie a prispeje k strate nejakého toho nechceného kila. A je BIO! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
25,80 € /250 g 10,35 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 17. 4. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »