Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Keňa Purple tea - fialový čaj

Kód: 1761

Špeciálny kenský čaj vošiel do známosti len nedávno, o to rýchlejšie ale získava na popularite. Fialové lístky vzácneho čajovníka vynikajú vysokým obsahom antokyanov a L-theanínu. Teinu v nich naopak veľmi nie je. Purple Tea chutí sladko, mierne drevito, je ľahký a jemný. Hodí sa na celodenné popíjanie.

Veľké balenia:
Malé balenia:
14,80 € /250 g 5,90 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 14. 12. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Keňa
Región
Región:
Nandi Hills
Chuť
Chuť:
Sladká, Jemně dřevitá
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
1400 - 3

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Keňa Purple Tea dáva svetlý nálev, s fialovými odleskami. Jeho chuť je ľahká, podobná chuti oolongu. Chýba jej ale typická trávnatosť, pozorovať sa dá sladká, kvetinová a nežne drevitá stopa.

Pôvod čaju

Ak si myslíte, že Purple Tea je nejaká neznáma bylina, ste na omyle. Ide o lístky tisíce rokov využívaného čajovníka Camellia sinensis, ale so schopnosťou produkovať antioxidant antokyanín, ktorý spôsobuje ich fialové sfarbenie. Rovnaké farbivo obsahujú napríklad čučoriedky, majú ho však niekoľkonásobne menej. A pretože antokyanín patrí k látkam s významným antioxidačným účinkom, býva fialový čaj označovaný ako superpotravina alebo superfood.

Pôvodné divoké čajovníky čínske s fialovými listami boli v malej miere objavené na území Číny, avšak príležitosti predstaviť jedinečný čaj verejnosti sa chopili až poľnohospodári z Keni. Spoločnými silami verejného a súkromného sektora sa im pred 25 rokmi podarilo kríky získať a vysádzať v nadmorskej výške od 1 400 do 2 300 metrov. Najviac takých čajovníkov dnes rastie v okolí Nandi Hills v juhozápadnej časti Kene. Vysoká nadmorská výška a poloha blízko rovníka sú príčinou vyššej dávky UV žiarenia, ktorá v listoch týchto čajovníkov spúšťa produkciu antioxidantov. Prečo? Aby nimi zelenú hmotu chránili pred poškodením.

Pre Keňu nie sú čajovníky žiadnou neznámou. Ich pestovaniu sa tamojší obyvatelia komerčne venujú od roku 1924 a ide im to veľmi dobre. Čaj je pre krajinu hlavným zdrojom devízových prostriedkov. Čajové plantáže pokrývajú asi 160-tisíc hektárov pôdy. Poľnohospodári nepoužívajú žiadne priemyselne vyrábané ošetrujúce prípravky ani hnojivá, úrodu predávajú prostredníctvom verejnej aukcie v Mombase.

Keňania sa venujú predovšetkým výrobe čierneho čaju. Tento fialový však dokážu tiež výborne spracovať. Ide v podstate o proces technologicky podobný ako pri čaji zelenom, preto tiež radíme Purple Tea do skupiny čajov zelených. Po zbere mladých lístkov a výhonkov, ktorý je výhradne ručný, prerušia aktiváciu enzýmov, potom listy za tepla valcujú a nakoniec sušia a triedia. Výsledkom je čaj vyzerajúci ako čierny, ale chutiaci skôr ako trochu netypický zelený.

Ako sme už uviedli na začiatku, Purple Tea vyniká nízkym obsahom teínu a mimoriadne vysokým obsahom antioxidantov. Hodí sa preto na celodenné popíjanie. Jeho jemnú, sladkú chuť je možné krásne kombinovať napríklad s bylinami alebo sušeným tropickým ovocím.

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Fialový čaj zalejte vodou s teplotou 70-80 °C, v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba vylúhovania 3-5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


PI LO CHUN - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PI LO CHUN - zelený čaj

Pokojné raňajky na záhrade, popoludňajšie stretnutie s priateľmi ... to sú príležitosti ako stvorené na dlhé vychutnávanie najlepších zelených čajov. Preto by vám doma rozhodne nemal chýbať Pi Lo Chun - magický nápoj jemne sladkej chuti a kvetinovej aróme. Rastie medzi slivkami a broskyňami a zberá sa iba jeden deň v roku. Výnimočnosť sama! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
12,20 € /250 g 4,90 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 14. 12. 2022

TANZANIA FOP LUPONDE BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

TANZANIA FOP LUPONDE BIO - zelený čaj

Keď je sezóna, zožne až 80 kíl čajových lístkov denne. Nie je to moc. Ale v tanzanskej záhrade Luponde sa viac ako na kvantitu dbá na kvalitu. Tamojší BIO zelený čaj bol certifikovaný už v roku 1994. Má vynikajúcu, plnú chuť a kvetinovú vôňu. Popíjať ho môžete celý deň. Patrí k tým, ktoré obsahujú kofeínu tak akurát. Naladí, povzbudí, pohladí. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
15,65 € /250 g 6,25 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 14. 12. 2022

GRUZÍNSKY ZELENÝ ČAJ MAGHALI ETSERI
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GRUZÍNSKY ZELENÝ ČAJ MAGHALI ETSERI

Obnoviť fenomén je rozhodne ťažké. Pre milovníkov výborných a kvalitných čajov máme ale dobrú správu. V Gruzínsku sa to podarilo. Skorší premiant vďaka umu a láske nových producentov a čajových majstrov k remeslu pomaly ale isto oprašuje storočím vycibrené zručnosti a prináša na trh jedinečný gruzínsky poklad. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
20,80 € /250 g 8,30 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 14. 12. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »