Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Keňa Purple tea - fialový čaj

Kód: 1761

Špeciálny kenský čaj vošiel do známosti len nedávno, o to rýchlejšie ale získava na popularite. Fialové lístky vzácneho čajovníka vynikajú vysokým obsahom antokyanov a L-theanínu. Teinu v nich naopak veľmi nie je. Purple Tea chutí sladko, mierne drevito, je ľahký a jemný. Hodí sa na celodenné popíjanie.

Veľké balenia:
Malé balenia:
14,95 € /250 g 6,00 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 29. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Keňa
Región
Región:
Nandi Hills
Chuť
Chuť:
Sladká, Jemne drevitá
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
1400 - 3

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Keňa Purple Tea dáva svetlý nálev, s fialovými odleskami. Jeho chuť je ľahká, podobná chuti oolongu. Chýba jej ale typická trávnatosť, pozorovať sa dá sladká, kvetinová a nežne drevitá stopa.

Pôvod čaju

Ak si myslíte, že Purple Tea je nejaká neznáma bylina, ste na omyle. Ide o lístky tisíce rokov využívaného čajovníka Camellia sinensis, ale so schopnosťou produkovať antioxidant antokyanín, ktorý spôsobuje ich fialové sfarbenie. Rovnaké farbivo obsahujú napríklad čučoriedky, majú ho však niekoľkonásobne menej. A pretože antokyanín patrí k látkam s významným antioxidačným účinkom, býva fialový čaj označovaný ako superpotravina alebo superfood.

Pôvodné divoké čajovníky čínske s fialovými listami boli v malej miere objavené na území Číny, avšak príležitosti predstaviť jedinečný čaj verejnosti sa chopili až poľnohospodári z Keni. Spoločnými silami verejného a súkromného sektora sa im pred 25 rokmi podarilo kríky získať a vysádzať v nadmorskej výške od 1 400 do 2 300 metrov. Najviac takých čajovníkov dnes rastie v okolí Nandi Hills v juhozápadnej časti Kene. Vysoká nadmorská výška a poloha blízko rovníka sú príčinou vyššej dávky UV žiarenia, ktorá v listoch týchto čajovníkov spúšťa produkciu antioxidantov. Prečo? Aby nimi zelenú hmotu chránili pred poškodením.

Pre Keňu nie sú čajovníky žiadnou neznámou. Ich pestovaniu sa tamojší obyvatelia komerčne venujú od roku 1924 a ide im to veľmi dobre. Čaj je pre krajinu hlavným zdrojom devízových prostriedkov. Čajové plantáže pokrývajú asi 160-tisíc hektárov pôdy. Poľnohospodári nepoužívajú žiadne priemyselne vyrábané ošetrujúce prípravky ani hnojivá, úrodu predávajú prostredníctvom verejnej aukcie v Mombase.

Keňania sa venujú predovšetkým výrobe čierneho čaju. Tento fialový však dokážu tiež výborne spracovať. Ide v podstate o proces technologicky podobný ako pri čaji zelenom, preto tiež radíme Purple Tea do skupiny čajov zelených. Po zbere mladých lístkov a výhonkov, ktorý je výhradne ručný, prerušia aktiváciu enzýmov, potom listy za tepla valcujú a nakoniec sušia a triedia. Výsledkom je čaj vyzerajúci ako čierny, ale chutiaci skôr ako trochu netypický zelený.

Ako sme už uviedli na začiatku, Purple Tea vyniká nízkym obsahom teínu a mimoriadne vysokým obsahom antioxidantov. Hodí sa preto na celodenné popíjanie. Jeho jemnú, sladkú chuť je možné krásne kombinovať napríklad s bylinami alebo sušeným tropickým ovocím.

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Fialový čaj zalejte vodou s teplotou 70-80 °C, v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba vylúhovania 3-5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


DARJEELING TGFOP1 SILVERHILL - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

DARJEELING TGFOP1 SILVERHILL - čierny čaj

Keď sme sa dozvedeli o vynikajúcich vlastnostiach tohto Darjeelingu, museli sme ho ochutnať. A pretože je skvelý a úplne unikátny, nakúpili sme ho dosť aj pre vás. Keď dôjde, okamžite vyrážame k nášmu indickému dodávateľovi pre čerstvú várku. Silverhill predstavuje kvalitnú triedu prvého jarného zberu s mliečnou oblasťou a štipkou povznášajúcej pikantnosti. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
20,00 € /250 g 8,00 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 29. 5. 2024

GOLDEN NEPAL FTGFOP 1 SECOND FLUSH - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GOLDEN NEPAL FTGFOP 1 SECOND FLUSH - čierny čaj

Už podľa názvu je jasné, že tento čaj patrí medzi svetovú špičku. Vyrástol vo vysokých horách, bola mu venovaná výnimočná starostlivosť a je vyrobený z najkvalitnejších lístkov. Nepálsky čierny čaj má delikátnu, mäkkú a jemne kvetinovú príchuť. Presne na neho platí príslovie: Dobrého pomenej. Jeho ročná produkcia absolútne nestačí pokryť dopyt. A my sme radi, že vám ho môžeme ponúknuť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
23,85 € /250 g 9,55 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 29. 5. 2024

MASALA CHAI - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MASALA CHAI - čierny čaj

Indický čaj pre zahriatie oceníte pri očakávaní jari alebo za dlhých jesenných popoludní. Jeho špeciálne zloženie dokáže rozprúdiť krv, prehriať celé telo, povzbudiť imunitu a zahnať baktérie a vírusy. Je plný voňavého korenia, vďaka ktorému má veľmi netuctovú vôňu a ešte originálnejšiu chuť. Pravý Masala Chai môžete podľa ájurvédského receptu ochutiť mliekom, medom alebo trstinovým cukrom. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
14,60 € /250 g 5,85 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 29. 5. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »