Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

KOREA JEJU JEONCHA GWARANG BIO - zelený čaj

Kód: 1706

Zamilovali ste sa do japonských zelených čajov, ale predsa len zvedavo pokukujete po niečom novom, neznámom? Potom Vám s neskrývanou radosťou predstavujeme juhokórejskú vzácnosť z ostrova Troch hojností, ktorá vnáša do tradičných postupov čerstvý vánok plný čarovných tónov, ktorým hrdo vládne nezameniteľná piata chuť umami, a to všetko v organickej kvalite.

Veľké balenia:
Malé balenia:
25,65 € /250 g 10,25 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 2. 10. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Kórea
Región
Región:
Jeju
Chuť
Chuť:
Umami, Plná, Travnatá
Zber
Zber:
Posledný zber
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Korea Jeju Jeoncha Gwarang BIO 100%

Nálev a chuť čaju

Nálev má krásne zlatistý nádych so záplavou zelených odleskov. Chuť je plná, s príjemnými trávnatými a orieškovými tónmi a intenzívnou stopou umami, bez zrejmej trpkosť v závere.

Pôvod čaju

Jeju je najväčším ostrovom Južnej Kórey a treba povedať, že aj jej veľkou pýchou. V roku 2011 bol pridaný na zoznam novodobých siedmich prírodných divov sveta. Jeho komplex obrovských lávových jaskýň a sopečný kráter Seongsan Ilchulbong vynorení z mora pred 4000 rokmi je dokonca na zozname UNESCO.
Na ostrove sa navyše nachádza aj najvyšší vrch Južnej Kórey, štítová sopka Halla-san, ktorá má obrovský podiel práve na lahodnosti tu produkovaných čajov. Vďaka nej je totiž tamojšia pôda bohatá na minerálne látky, ktoré sú pre vznik výnimočného čaju nesmierne dôležité. Keď k tomu pridáte aj svieže prímorské podnebie, izolovanosť ostrova a najmä organické pestovanie bez nadbytočných zásahov človeka, získate čaj, ktorému sa jednoducho nedá odolať.

Jeoncha je spracovávaná podľa japonskej tradičné metódy. Sýto smaragdové veľké listy sú opatrne oparené a potom zmotané do tenkých ihličiek s plochým stredom. Po zaliatí sa tak môžete tešiť na rej krásnych neporušených lístkov, ktoré prepožičajú nálevu svoj zelenkavý pôvab. Jeoncha je mnohokrát pripodobňovaná k senchi, ale kúzlo kórejskej krajiny ostrova Jeju jej dodáva osobyté čaro.

Kórea Jeju Jeoncha Gwarand BIO je považovaná za veľkú vzácnosť aj preto, že naparovanie nepatrí medzi hlavné spôsoby spracovania kórejských čajov. Vďaka šetrnému prístupu si ale lístky uchovávajú jedinečnú vôňu a guľatú, dlhotrvajúcu chuť, ktorá môže niekomu pripomínať tak obľúbené Gyokuro. Jeoncha je však hlavne ideálnou vzpruhou do nového dňa, na ktorý sa budete aj vďaka jedinečnému zážitku z umami o to viac tešiť.

Účinky čaje

Zelený čaj
Účinky zeleného čaju

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Zelený čaj nasypte v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl vody.
  2. Zalejte vodou s teplotou 70-80 °C. Zalievanie vodou o vyššej teplote môže mať za následok horšiu chuť a vôňu čaju.
  3. Doba lúhovania 2-3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


JOONGJAK PLUS BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JOONGJAK PLUS BIO - zelený čaj

Prečo je juhokórejský Joongjak tak príjemný, svieži a voňavý? Unikátne vlastnosti získal vďaka úrodnej vulkanickej pôde, v ktorej vyrástol, priezračnej vode, ktorá ho zavlažovala, a príjemnej klíme, ktorá ho obklopovala. Kórea patrí k dlhoročným pestovateľom kvalitných čajov, v posledných rokoch sa jej produkcia znova zaraďuje medzi vyhľadávané. Organický spôsob poľnohospodárstva hrá čaju do kariet! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
25,70 € /250 g 10,30 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 2. 10. 2023

KOREA JEJU OP BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOREA JEJU OP BIO - zelený čaj

Nádherný čaj s jemnou chuťou a sladkým záverom zo subtropického ostrova Jeju mieri do vašich kanvičiek. Užite si ho plnými dúškami, pretože je skutočne unikátny. Rovnako ako miesto, kde vyrástol. Podivuhodná krajina so sopečnými krátermi, záhadnými sochami, pestrou kultúrou a úžasnou prírodou priťahuje pozornosť cestovateľov dlhé roky. Odteraz bude stredom záujmu tiež každého Manuaka. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
24,95 € /250 g 10,00 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 2. 10. 2023

KOREA JEJU SEJAK DURIN BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOREA JEJU SEJAK DURIN BIO - zelený čaj

Zelený čaj jedine z Japonska alebo Číny? Ale kdeže. Aj v Južnej Kórei nájdete čajovníkové záhrady, kde skrátka vedia. A ako sa o tom lepšie presvedčiť, než ochutnať exkluzívny a výnimočný Kórea Jeju Sejak Durin BIO, v ktorom sa prelína dokonale zladená svieža aróma s báječnou chuťou zavŕšenou veleslávnou a intenzívnou umami. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
36,20 € /250 g 14,45 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 2. 10. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »