Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk

Prečo tovar od nás?

  • Doprava zadarmo od 40 €
  • Spokojných zákazníkov
  • Dodanie do 48 hodín

DTest

Heureka - ověřeno zákazníky

BIONechajte sa uniesť. Na miesta, kam jazdíme pre čaje

17. 8. 2019 2 minúty čítanie
Cestovanie za najlepšími čajmi sveta, ochutnávanie, vyjednávanie, transport, papierovanie. Na konci často aj niekoľkoročného hľadania ideálnej plantáže je voňavá šálka čaju, ktorú si užívame v pokoji domova, pri práci alebo u priateľov.

Odkiaľ vlastne čaje pochádzajú? Kde vyrástli? Aké podnebie a pôda im vtlačili charakteristickú chuť, farbu a vôňu? Ste zvedaví?

Obdivujme Ťiang-si

Hornatá krajina juhozápadnej Číny s priemernou ročnou teplotou 18 ⁰C je považovaná za najmalebnejšiu časť krajiny. Vďaka jej kráse, slávnemu porcelánu a čajovým záhradám navštívi provinciu ročne rad cestovateľov. Čajovníky vyrastajú vo výške okolo 1000 metrov nad morom, preto je tamojší čaj svieži a príjemne zvieravý. Ochutnajte napríklad Organic Wu Yuan.

Kochajme sa Sikkimom

Najmenej zaľudnený indický štát leží v regióne s najvyššou ochranou prírody. Kopce dolných Himalájí porastené rododendronmi, bambusmi, vzácnymi papradinami a borovicovými lesmi uhranú každého pozorovateľa. Čierny čaj zo Sikkimu je mimoriadne hladký, sladkastý, s ovocno-kvetinovým aftertastom. Popíjať takzvaný čaj kráľov patrí medzi luxusné zážitky. Nenechajte si Sikkim Temi SFTGFOP1 First Flush ujsť!

Relaxujme v Cederbergu

Ak hľadáte poriadnu divočinu, pieskovcové skaly a nejakú tú fosíliu, vydajte sa s nami do Južnej Afriky. Asi 300 kilometrov na sever od Kapského mesta spoločne narazíme na prírodnú rezerváciu Cederberg. Leto je tam veľmi suché a horúce, obloha bez mráčika. Okrem ovocia a tabaku vyváža oblasť preslávená ekologickým cestovným ruchom taktiež Rooibos, fermentované lístky a vetvičky čajovníkovca. Schválne ho skúste, deň bude razom plný hrejivého afrického slnka.

Oddajme sa Dimbuly

Na ostrove bičovaného čas od času monzúnmi, prehrievanom tropickým slnkom a chladenom trojmesačnou "zimou" nemôžete čajové plantáže minúť. Cejlón čiže Srí Lanka sa nimi preslávila dokonca až na dvore kráľovnej Alžbety II. Jednou z najtradičnejších čajových lokalít je Dimbula, oblasť fantastických orchideí, vlhkých lesov, nebezpečných boa a leopardov ticho sledujúcich svoju korisť. Čierny čaj z hornatej Dimbuly je čistý, mimoriadne kvalitný a ľahko citrusový.

Prepadnime Maranhau

Dažďové pralesy pretkané mnohými riekami ukrývajú dávnej poklady. Nie inak je tomu v severovýchodnom štáte Brazília. Maranhao je významnou prírodnou lokalitou. Rok tam obyvatelia rozdeľujú na obdobie mokré a suché. Z nepreniknuteľných lesov prinášajú potomci amazonských indiánov červenú kôru, ktorej hovoria Catuaba. Ich recept na plodnosť a potenciu si ordinuje už tiež niejeden Európan.

Osviežme sa vo Fayoum

Miesto, kam vás pozve aj Lonely Planet, leží na jednom z najväčších egyptských kanálov. Úrodná panva obklopená nehostinnou krajinou je známa ako archeologické nálezisko, ale tiež oblasť sviežich polí a sadov. Neďaleko jazera Qarun pestujú miestni obyvatelia okrem iného tiež ibištek, ker so sýto zelenými listami, ktorého červené kvety figurujú aj v egyptskej mytológii. Miestny z nich varia čaj Karkade a tešia sa z jeho ochladzujúcich účinkov a antibakteriálnych schopností.

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »