Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

KOREA JEJU OP BIO - zelený čaj

Kód: 893

Nádherný čaj s jemnou chuťou a sladkým záverom zo subtropického ostrova Jeju mieri do vašich kanvičiek. Užite si ho plnými dúškami, pretože je skutočne unikátny. Rovnako ako miesto, kde vyrástol. Podivuhodná krajina so sopečnými krátermi, záhadnými sochami, pestrou kultúrou a úžasnou prírodou priťahuje pozornosť cestovateľov dlhé roky. Odteraz bude stredom záujmu tiež každého Manuaka.

Veľké balenia:
Malé balenia:
24,95 € /250 g 10,00 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 29. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Kórea
Región
Región:
Jeju
Chuť
Chuť:
Násladlá, Jemná
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Zelený čaj Korea Jeju Bio 100%

Nálev a chuť čaju

Čaj Kórea Jeju OP BIO dáva žltozelený nálev so sviežou vôňou a jemnou chuťou zakončenou sladkou linkou.

Pôvod čaju

Ak chcete niečo vedieť o zelenom čaji z plantáží Jeju (Čedžu), urobte si výlet do O'Sulloc múzea. Nájdete ho neďaleko mesta Seogwangdawon, majú otvorené celoročne od 9 do 18 hod. Stavbu v tvare šálky zeleného čaju určite neminiete. Je obklopená čajovými záhradami.

Alebo si prečítajte, čo vám o lístkoch krásneho Kórea Jeju OP BIO povieme my.

Čajovníky priniesli do Kórey v 7. storočí budhistickí mnísi. Až do 14. storočia boli čajové záhrady bežnou súčasťou tamojšej krajiny i kultúry. S príchodom politických zmien bol ale buddhizmus zakázaný a chrámy i čajové plantáže zničené. Až po roku 1945, po získaní nezávislosti, Kórejci pestovanie čaju obnovili.

Konkrétne na ostrove Jeju využili poľnohospodári sopečnou pôdu a subtropické podnebie. Veľkou výhodou ostrova je, že nie je zasiahnutý žiadnym priemyselným znečistením. Na druhú stranu bola výroba čajov sťažená neprítomnosťou elektrickej siete. Jeju je, na rozdiel od Japonska, tiež sužovaný zimnými mrazmi, ktoré čajovníkům neprospievajú. Preto sú u plantáží inštalované veľké ventilátory, ktoré studený vietor rozháňajú. Podobnú službu plní vodné rozprašovače. Tie navyše pomáhajú udržať rastliny svieže aj v dobách dlhého sucha.

Čo k Jeju ešte patrí? Podivuhodné kamenné postavy škriatkov nazývaných Tolharubangové, o ktorých nikto nevie, kde sa vzali. A morské potápačky - ženy, ktoré živili celé rodiny z predaja morských pochúťok. Pod vodou údajne vydržali až 2 minúty. Dnes je ich generácii okolo 70 rokov ... Niektoré z nich stále aktívne loví langusty, mušle a raky.

Zelený čaj z ostrova ležiaceho medzi Čínou a Japonskom sa zbiera neskôr než napríklad v Japonsku. Aj jeho lístky sú väčšie. Čaj je olivovo zelený, suší sa veľmi pomaly a šetrne. Uchová si tak maximum zdraviu prospešných látok aj príjemnú sladkastú chuť.

Účinky čaje

Zelený čaj
Účinky zeleného čaju

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Návod na prípravu

  1. Kórea Jeju OP BIO zalejte vodou s teplotou 70-80 °C v pomere 12-15 gramov na 1 liter.
  2. Doba lúhovania je 1-2 minúty.
  3. Z tohto čaju môžete pripraviť až 3 nálevy
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


LUNG CHING - DRAČIA STUDŇA - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

LUNG CHING - DRAČIA STUDŇA - zelený čaj

Stačí napísať - Dračia studňa (Long Jing Xi Hu) a každý, kto má vzťah k dobrému a kvalitnému čaju, je doma. Najznámejší čínsky zelený čaj spoznáte podľa plochých opražených lístkov hráškovo zelenej farby. V tradičnej čajovni vám ho možno naservírujú podľa prastarých zložitých ceremoniálov, doma si ho ale môžete uvariť v pohodlí a bez predsudkov. Dračiu studňu si vychutnáte aj z babičkinho hrnčeka. Tak je dobrá! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
19,65 € /250 g 7,85 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 29. 5. 2024

JOONGJAK PLUS BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JOONGJAK PLUS BIO - zelený čaj

Prečo je juhokórejský Joongjak tak príjemný, svieži a voňavý? Unikátne vlastnosti získal vďaka úrodnej vulkanickej pôde, v ktorej vyrástol, priezračnej vode, ktorá ho zavlažovala, a príjemnej klíme, ktorá ho obklopovala. Kórea patrí k dlhoročným pestovateľom kvalitných čajov, v posledných rokoch sa jej produkcia znova zaraďuje medzi vyhľadávané. Organický spôsob poľnohospodárstva hrá čaju do kariet! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
25,70 € /250 g 10,30 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 29. 5. 2024

KOREA JEJU JEONCHA GWARANG BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOREA JEJU JEONCHA GWARANG BIO - zelený čaj

Zamilovali ste sa do japonských zelených čajov, ale predsa len zvedavo pokukujete po niečom novom, neznámom? Potom Vám s neskrývanou radosťou predstavujeme juhokórejskú vzácnosť z ostrova Troch hojností, ktorá vnáša do tradičných postupov čerstvý vánok plný čarovných tónov, ktorým hrdo vládne nezameniteľná piata chuť umami, a to všetko v organickej kvalite. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
25,65 € /250 g 10,25 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 29. 5. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »