Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

VIETNAM GREEN BIO - zelený čaj

Kód: 1490

Vôňa rozkvitnutej lúky, sviežosť zurčiaceho potôčika pobublávajúceho uprostred nedotknutej krajiny a omamná sladkosť. Presne taký je organicky pestovaný zelený čaj z Vietnamu, ktorý v sebe ukrýva ľahkosť aj silu zároveň. Ak dodáme, že je navyše spestrený kúskom Japonska, potom skrátka musíte ochutnať.

Veľké balenia:
Malé balenia:
14,05 € /250 g 5,65 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 7. 10. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Vietnam
Región
Región:
Ban Lien
Chuť
Chuť:
Násladlá, pikantní
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
900m
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Zelený čaj Vietnam Green BIO 100%

Nálev a chuť čaju

Nálev krásne žltej farby s jantárovými lúčmi má očarujúcu kvetinovú vôňu a sladkastú chuť ohraničenú príjemne zvieravou linkou.

Pôvod čaju


Hoci Vietnam patrí medzi popredných producentov zelených čajov na svete, jeho sláva sa doteraz šírila hlavne po Ázii. To sa našťastie postupne mení a práve nevšedný Vietnam Green BIO v našej ponuke je toho dôkazom. Pre obyvateľov tohto ázijského štátu je dodnes rituál pitia čaju veľmi dôležitý. Veria, že počiatočná trpkosť nápoja odráža ich tvrdú prácu, zatiaľ čo následná sladká chuť zrkadlí citlivú a vernú dušu.

Za jeden z najdôležitejších faktorov pre vznik prvotriedneho čaju považujú prostredie, v ktorom čajovník rastie. Aj preto starostlivo dbajú na kvalitu vody a neznečistenú prírodu v okolí čajovníkových plantáží. Organické pestovateľstvo tu v posledných rokoch získava na obľube a čaje so známkou BIO si dlhodobo udržujú najvyššiu kvalitu, ktorá sa premieta do chuti aj vône výsledného nálevu.

Vietnam Green BIO pochádza z hornatého regiónu Ban Lien v provincii Lao Cai. Pestuje sa vo výške 900 metrov nad morom. Tamojšia chladná klíma mu veľmi svedčí a dodáva ľahko korenistú stopu. Oproti iným zeleným čajom z vietnamskej produkcie je unikátny svojou výrobou. K zastaveniu oxidácie totiž nedochádza na panvici, ale prostredníctvom pomalého naparovania ako tomu býva u japonských čajov. Voľne zvinuté, rovnomerne tvarované lístky si tak udržujú svoju jasne zelenú farbu a sviežu arómu.

Obsahom kofeínu je na pomedzí medzi silnejším čínskym zeleným čajom a jemnejším japonským. Môžete si ho preto dopriať v priebehu celého dňa, bez toho aby ste potom v noci museli počítať ovečky. Ak chcete povzniesť zážitok z Vietnam Green BIO na ďalšiu úroveň, vyskúšajte prastarú metódu prípravy Gong Fu Cha. Vďaka nej si čaj užijete všetkými zmyslami a šálka výborného nálevu pre Vás bude hotovou oázou pokoja.

Účinky čaje

Zelený čaj
Účinky zeleného čaju

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Zelený čaj zalejte vodou s teplotou 70-80 °C (cca 2 minúty po prevarení vody), v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 2-3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


FOG TEA - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

FOG TEA - zelený čaj

Fog Tea je ušľachtilý čaj, ktorý sa zrodil v opare vysokých hôr. Priviezli sme ho z čajovej záhrady položenej nad riekou Yangtze a jazerom Poyeng. Čaj z hmly, ako je tiež Fog Tea nazývaný, sa musel veľmi snažiť, aby zachytil slnečné lúče. Preto má mimoriadne veľa chlorofylu, aromatických látok a polyfenolov. Chutí sladko, osloví čajových začiatočníkov aj skúsených čajomilcov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
18,45 € /250 g 7,40 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 7. 10. 2022

TANZANIA FOP LUPONDE BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

TANZANIA FOP LUPONDE BIO - zelený čaj

Keď je sezóna, zožne až 80 kíl čajových lístkov denne. Nie je to moc. Ale v tanzanskej záhrade Luponde sa viac ako na kvantitu dbá na kvalitu. Tamojší BIO zelený čaj bol certifikovaný už v roku 1994. Má vynikajúcu, plnú chuť a kvetinovú vôňu. Popíjať ho môžete celý deň. Patrí k tým, ktoré obsahujú kofeínu tak akurát. Naladí, povzbudí, pohladí. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
15,45 € /250 g 6,20 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 7. 10. 2022

GRUZÍNSKY ZELENÝ ČAJ MAGHALI ETSERI
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GRUZÍNSKY ZELENÝ ČAJ MAGHALI ETSERI

Obnoviť fenomén je rozhodne ťažké. Pre milovníkov výborných a kvalitných čajov máme ale dobrú správu. V Gruzínsku sa to podarilo. Skorší premiant vďaka umu a láske nových producentov a čajových majstrov k remeslu pomaly ale isto oprašuje storočím vycibrené zručnosti a prináša na trh jedinečný gruzínsky poklad. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
20,50 € /250 g 8,20 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 7. 10. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »