Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk

Prečo tovar od nás?

  • Doprava zadarmo od 40 €
  • Spokojných zákazníkov
  • Dodanie do 48 hodín

DTest

Heureka - ověřeno zákazníky

BIOStrieborná ihla - čaj ušitý na mieru

23. 8. 2019 2 minúty čítanie
Silver needle (Bai Hao Jin Zhen) čiže Strieborná ihla patrí naozaj medzi elitu čínskych čajov - znalci ho radia dokonca medzi prvých desať a na jeho delikátnej chuti (a tiež nutné povedať aj na cene) je to skutočne poznať. Niet preto divu, že si ho obľúbila aj cisárska rodina a Číňania ho považujú za svoj tradičný nápoj pre významné udalosti ako napr. Oslavy Nového roka, svadby...

Ten najlepší - Silver needle (Bai Hao Jin Zhen) čiže Strieborná ihla patrí naozaj medzi elitu čínskych čajov - znalci ho radia dokonca medzi prvých desať a na jeho delikátnej chuti (a tiež nutné povedať aj na cene) je to skutočne poznať. Niet preto divu, že si ho obľúbila aj cisárska rodina a Číňania ho považujú za svoj tradičný nápoj pre významné udalosti ako napr. Oslavy Nového roka, svadby a rodinné stretnutia. Názov získal podľa svojho vzhľadu- lístky s bielymi vláskami sú stočené do rúrky pripomínajúcej práve ihlu. Tie najkvalitnejšie odrody Silver needle sa pestujú už od čias dynastie Ming v dvoch regiónoch provincie Fujian, a to v oblastiach Fuding a Zhen He, pričom súčasnú podobu a chuť čajových lístkov má Silver needle až od 18. storočia. Jedná sa o biely čaj, čo znamená, že na rozdiel od zelených čajov neprešiel počas procesu úpravy sparením.

Legenda o dievke

Nebol by to pravý čínsky čaj, keby nebol opradený nejakou legendou. Tá u Silver needle rozpráva o krásnej dievčine, ktorá tento čaj zbierala za splnu pomocou kúzelných zlatých nožníc, vďaka čomu získal výsledný nápoj magickú chuť a vôňu. Realita pestovania a následného zberu si však s legendou príliš nezadá. Silver needle sa totiž naozaj zbiera za starostlivo strážených okolností. Zber prebieha iba medzi 15. marcom a 10. aprílom, vždy v prvý možný deň, kedy nehrozí dážď, ktorý by mohol mladé a krehké lístky poškodiť, a len v momente, keď už uschla ranná rosa a zároveň nie sú prízemné mrazíky.

Iba ručné zbieranie a prísna kontrola môžu zabezpečiť, že konečné balenie Silver needle bude obsahovať len to najkvalitnejšie, a nie je to naozaj nič ľahké. Zbierajú sa iba zatvorené lístky (púčiky), ktoré majú správnu veľkosť a farbu, a dokonca sa berie do úvahy aj správna dĺžka stonky. Niet teda divu, že aj najlepší zberači dokážu za deň natrhať len pol kila tohto čaju, keď uvážime, že toto množstvo obsahuje viac ako 4 500 púčikov.

Natrhaný čaj sa potom rozprestrie do plytkých bambusových košov a dá sa sušiť na slnko kým nestratí 70% svojej vlhkosti. Potom sa v košoch pomaly pražia nad uhlím, pričom je udržiavaná veľmi nízka teplota, takže lístky si uchovávajú svoju bielu farbu. Následne sú opatrne stočené do finálnej podoby a ešte teplé lístky sú potom zabalené do vriec, kde postupne z teplého vzduchu opäť naberú svoju stratenú vlahu.

Keď zdravie chutí

Omamujúca sladkastá a svieža chuť s perfektne vyváženou kombináciou melónu a ananásu, ktorých ľahký dotyk možno v Silver needle rozpoznať, vôňa pripomínajúca cukrovú vatu a svetložltý odtieň nálevu - to všetko je Silver needle.

Tento čaj obsahuje veľké množstvo látok prospešných nášmu organizmu - medzi jeho hlavné pozitíva na naše zdravie patrí pomoc pri boji s rakovinu, obezitou či cukrovkou a podpora imunity. Ďalej tiež obsahuje antioxidanty, vitamíny a v neposlednom rade aj veľké množstvo kofeínu, takže ho môžete piť ako prírodný a zdravý životabudič.

Silver needle sa zalieva horúcou vodou s teplotou medzi 75 a 80 °C, pričom doba lúhovania môže byť dlhšia oproti iným bielym čajom - až 5 minút. Čaj sa odporúča podávať v pohári, aby vynikol "tanec" ihličiek.

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »