Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Svetlica farbiarska - okvetné lístky

Kód: 1991

Takto vyzerá slniečko. Okvetné lístky svetlice farbiarskej hrejú, len sa na ne pozriete. Žlté farbivo, ktoré obsahujú, dodá krásny odtieň aj čaju. Okrem toho, že bude nádherne žltooranžový, poskytne vám množstvo dôležitých látok. Podporí rast aktívnej svalovej hmoty a prospeje pleti aj normálnemu stavu vlasov.

Veľké balenia:
Malé balenia:
29,75 € /250 g 11,90 € /100 g
Dodáme do piatku, 24. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
India
Chuť
Chuť:
Násladlá, Jemná

Zloženie

Svetlica farbiarska 100%

Nálev a chuť čaju

Svetlica farbiarska – okvetné lístky poskytuje po zaliatí horúcou vodou nálev výraznej žltooranžovej farby s takmer neznateľnou vôňou. Tiež chuť je skôr nenápadná, jemná a sladkastá.

Okvetné lístky môžete použiť na prípravu čaju, ale aj odvaru na vonkajšie použitie. Je možné ich zároveň pridať k pokrmom alebo nápojom. Vďaka obsahu farbiva im dodajú krásny odtieň.

Pôvod čaju

Doslova multifunkčné využitie má rastlina, ktorej kvety preslávilo farbenie látok. Svetlicu farbiarsku (Carthamus tinctorius), ktorej sa tiež hovorí saflor alebo nepravý šafran, používali už dávni Egypťania. Populárna ale bola a stále je nielen vďaka obsahu saflorovej žlte a kartamínu. Okrem týchto farbív je pestovaná aj ako krmovina a olejnina, zároveň patrí k významným medonosným bylinám.

Ako vlastne svetlica vyzerá? Podobá sa bodliaku, patrí do čeľade hviezdicovitých, ide o letničku s výraznými, žltými kvetmi. Pochádza z Ázie, vyžaduje sucho a teplo. Dorastá asi do jedného metra, má však veľmi hlboké korene, takže všetky živiny aj vlahu čerpá z podložia.

Vďaka vyššie spomínaným farbivám boli kvety svetlice hojne využívané na farbenie látok, ich pigment je ale tiež využívaný v potravinárstve. Možno ním farbiť ryžu, polievky aj napríklad pečivo. Kartamín sa uplatňuje aj pri výrobe vysoko kvalitnej kozmetiky (rúžov, mydiel a podobne).

Svetlica nie je významná samozrejme iba vďaka farbivu. K zdravotným účinkom tejto byliny patrí podpora rastu aktívnej svalovej hmoty, odvar prospieva aj pleti a normálnemu stavu vlasov.

Ukážka balenia bylín

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter bylín. Byliny sú vždy v balení hermeticky uzavreté, aby odolávali vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci sú byliny mimoriadne náchylné a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu byliny a jej nálevu.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 10 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Svetlicu farbiarsku zalejte vriacou vodou (100 °C), v pomere 1 - 2 čajové lyžičky na 1,5 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 - 2 lyžičky navyše.
  3. Doba vylúhovania 10 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


MOTIVAČNÝ KOENZÝM Q10 - ovocný čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MOTIVAČNÝ KOENZÝM Q10 - ovocný čaj

Vedeli ste, že bola v 70. rokoch minulého storočia udelená Nobelova cena za výskum koenzýmu Q10? Jeho blahodárne účinky na celý náš organizmus sú neuveriteľné - prospieva nášmu srdcu, mozgu, pôsobí zázračne v boji proti starnutiu a je tiež silným antioxidantom. A keď sa jeho sila doplní o starostlivo vybrané kúsky jabĺk, tekvice, jahôd, malín a sušenej citrónovej trávy, vznikne nápoj, ktorý nielen posilňuje naše zdravie, ale tiež výborne chutí. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
16,65 € /250 g 6,65 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 24. 5. 2024

LAPACHO MATTO GROSSO
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

LAPACHO MATTO GROSSO

Pre juhoamerických indiánov je to strom Bohov. Botanici mu hovoria Tabebuia impetiginosa. A my si myslíme, že Lapacho je uzdravujúce drievko. Jeho preventívne účinky, schopnosť odvádzať z tela ťažké kovy, ničiť mikroorganizmy vyvolávajúce infekcie a liečiť kožné problémy a mykózy sú fantastické. Červená kôra vonia po vanilke, má zvieravú chuť a čarovnú moc. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
8,00 € /250 g 3,20 € /100 g
Dodáme do piatku, 24. 5. 2024

ELIXÍR VEČNÉHO ŽIVOTA - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ELIXÍR VEČNÉHO ŽIVOTA - zelený čaj

Ázia je plná tajomstiev. Podľa všetkého tam ľudia žijú do stovky, neustále sa usmievajú, netrápi ich nádcha ani kašeľ a ešte ku všetkému výborne vyzerajú. Ako to robia? Veľa meditujú, cvičia, zdravo jedia a hlavne - celé dni popíjajú zelený čaj. Občas s trochou voňavých byliniek, inokedy s poriadným korením. Vyskúšajte pravý ázijský Elixír večného života. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
15,75 € /250 g 6,30 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 24. 5. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »