Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Assam FF TGFOP1 Daisajan - čierny čaj

Kód: 1770

Príbeh indického čaju sa začal písať v roku 1830. Odvtedy sa mnohé zmenilo, chuť a vôňa čajových lístkov z plantáží Assamu však zostávajú stále skvelé. Assam FF TGFOP1 Daisajan vyniká zvláštnou jemnosťou, sviežosťou a živosťou. Pripravíte z neho čaj harmonický, s podtónmi bazového kvetu a červených jabĺčok. Nechajte sa rozmaznávať čajom z tradičných záhrad, ktorý žne obdiv skúsených čajomilcov po celom svete.

Veľké balenia:
Malé balenia:
16,05 € /250 g 6,45 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 15. 2. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
India
Región
Región:
Tinsukia
Chuť
Chuť:
Ovocná, Svieža, Harmonická
Pre deti
Pre deti:
od 15 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
152m

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaje

Assam FF TGFOP1 Daisajan je síce čierny, ale chuťou patrí k jemným, harmonickým, príjemne ovocným. Možno ho tiež popísať ako živý, svieži. Rozpoznáte v ňom sladké tóny bazových kvetov a kyselkavé náznaky červených jabĺk. Nálev je jasný, gaštanovej farby, s krásnymi odleskami.

Původ čaje

Okres Tinsukia sa nachádza v regióne Assam. Ide o oblasť rovinatú, s priemernou nadmorskou výškou 116 metrov. Obchodné centrum východného Assamu je svojim charakterom veľmi kozmopolitné, priťahuje totiž ľudí nielen z Indie, ale aj okolitých krajín. Obyvatelia sa venujú prevažne poľnohospodárskej činnosti, teda pestovaniu čajovníkov čínskych (Camellia sinensis), pomarančovníkov, zázvoru a ryže. Kto nepracuje na farmách, je zamestnaný v uhoľných baniach. Meno dostala Tinsukia podľa trojstrannej vodnej plochy Tinkunia Pukkhuri, ktorá sa nachádza uprostred hlavného mesta okresu (tiež pomenovanej Tinsukia). Pokiaľ ide o turistické atrakcie, má sa okres rozhodne čím chváliť - návštevníkov lákajú Národný park Dibru-Saikhowa, pútnické centrum Parashuram Kunda alebo ostrov Rukmini.

Čaj pomenovaný Daisajan je moderným reprezentantom starých assamských čajov. Ide o čierny indický ortodoxný čaj zo záhrady spravovanej Tea Daisajan Estate na južnom brehu rieky Brahmaputry. Čajovníky rastú v jednej z najlepších čajových lokalít Indie, pôda je mimoriadne úrodná, nadmorská výška aj klimatické podmienky veľmi priaznivé. Čajové plantáže sú vysadené na ploche 375 ha, obhospodaruje ich cez 700 robotníkov.

Čajovníky sa v záhradách Tea Daisajan Estate zberajú od marca do mája. Ide o prvý zber (ako napovedá označenie FF – First Flush – v názve čaju), preto je výsledný nápoj taký jemný a atraktívny. A tiež preto je dostupný iba v obmedzenom množstve. Po našklbaní nechávajú robotníci lístky krátko zavädnúť a potom ich fermentujú. To znamená, že čaj ľahko pokrčia, aby narušili jeho bunkovú štruktúru a za vyššej teploty aj vlhkosti ponechajú niekoľko hodín kvasiť. Počas tej doby dochádza k prirodzenej oxidácii enzýmov, vďaka ktorej mení čaj farbu, chuť aj vôňu. Keď je proces na konci, putuje čaj do sušiarní a triediarní. V prípade Assam FF TGFOP1 Daisajan je výsledkom drobný a krehký čaj so svetlo zlatými špičkami.

Ešte malé doplnenie k názvu čaju: FF znamená prvý zber, ako uvádzame vyššie, TGFOP potom poukazuje na špičkový čaj s obsahom ochmýřených púčikov (Tippy Golden Flowery Orange Pekoe).

Účinky čaje

Čierny čaj
Účinky čierneho čaja

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Čaj zalejte vriacou vodou (100 °C), v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba vylúhovania 3-5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


CEYLON  HIGH GROWN OP - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CEYLON HIGH GROWN OP - čierny čaj

Výborná kvalita za super cenu - to je cejlónsky čierny čaj, ktorý sme objavili na našich cestách po najlepších čajových záhradách sveta. Rastie vysoko nad morom, zbiera sa ručne a charakterizuje ho nezameniteľná vôňa a decentná sladkosť. Príťažlivo elegantný Ceylon High Grow OP sa môže smelo zaradiť aj do vašich Top 10 čiernych čajov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
14,80 € /250 g 5,90 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 15. 2. 2023

YUNNAN BLACK PREMIUM - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

YUNNAN BLACK PREMIUM - čierny čaj

Veľmi intenzívny zážitok! Prémiový Yunnan má silu ako Herkules. Tmavo červená farba nálevu dáva jasne najavo, že nepôjde o žiadny čajíček. Z tradičnej čínskej čajovej záhrady vám privážame delikatesu pre skutočných nadšencov. Dajte si Yunnan Black Premium namiesto dopoludňajšej desiaty - budete sršať energiou a dobrou náladou až do večera. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
11,05 € /250 g 4,40 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 15. 2. 2023

ASSAM FTGFOP1 1ST FLUSH BAGHMARI - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ASSAM FTGFOP1 1ST FLUSH BAGHMARI - čierny čaj

Naši klienti a čajoví znalci ho dôverne prezývajú "nakopávak". Obsahuje veľké množstvo teínu a vďaka maximálnej intenzite je jeho popíjanie naozajstným zážitkom. Ideálny na ráno, kedy sa potrebujete rýchlo prebudiť, aj popoludní, kedy vám dochádza energia. Zoznámte sa - toto je Majster Assam FTGFOP1 1st flush z Baghmari. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
18,75 € /250 g 7,50 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 15. 2. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »