Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Assam FF TGFOP1 Daisajan - čierny čaj

Kód: 1770

Príbeh indického čaju sa začal písať v roku 1830. Odvtedy sa mnohé zmenilo, chuť a vôňa čajových lístkov z plantáží Assamu však zostávajú stále skvelé. Assam FF TGFOP1 Daisajan vyniká zvláštnou jemnosťou, sviežosťou a živosťou. Pripravíte z neho čaj harmonický, s podtónmi bazového kvetu a červených jabĺčok. Nechajte sa rozmaznávať čajom z tradičných záhrad, ktorý žne obdiv skúsených čajomilcov po celom svete.

Veľké balenia:
Malé balenia:
16,20 € /250 g 6,50 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 20. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
India
Región
Región:
Tinsukia
Chuť
Chuť:
Ovocná, Svieža, Harmonická
Pre deti
Pre deti:
od 15 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
152m

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaje

Assam FF TGFOP1 Daisajan je síce čierny, ale chuťou patrí k jemným, harmonickým, príjemne ovocným. Možno ho tiež popísať ako živý, svieži. Rozpoznáte v ňom sladké tóny bazových kvetov a kyselkavé náznaky červených jabĺk. Nálev je jasný, gaštanovej farby, s krásnymi odleskami.

Původ čaje

Okres Tinsukia sa nachádza v regióne Assam. Ide o oblasť rovinatú, s priemernou nadmorskou výškou 116 metrov. Obchodné centrum východného Assamu je svojim charakterom veľmi kozmopolitné, priťahuje totiž ľudí nielen z Indie, ale aj okolitých krajín. Obyvatelia sa venujú prevažne poľnohospodárskej činnosti, teda pestovaniu čajovníkov čínskych (Camellia sinensis), pomarančovníkov, zázvoru a ryže. Kto nepracuje na farmách, je zamestnaný v uhoľných baniach. Meno dostala Tinsukia podľa trojstrannej vodnej plochy Tinkunia Pukkhuri, ktorá sa nachádza uprostred hlavného mesta okresu (tiež pomenovanej Tinsukia). Pokiaľ ide o turistické atrakcie, má sa okres rozhodne čím chváliť - návštevníkov lákajú Národný park Dibru-Saikhowa, pútnické centrum Parashuram Kunda alebo ostrov Rukmini.

Čaj pomenovaný Daisajan je moderným reprezentantom starých assamských čajov. Ide o čierny indický ortodoxný čaj zo záhrady spravovanej Tea Daisajan Estate na južnom brehu rieky Brahmaputry. Čajovníky rastú v jednej z najlepších čajových lokalít Indie, pôda je mimoriadne úrodná, nadmorská výška aj klimatické podmienky veľmi priaznivé. Čajové plantáže sú vysadené na ploche 375 ha, obhospodaruje ich cez 700 robotníkov.

Čajovníky sa v záhradách Tea Daisajan Estate zberajú od marca do mája. Ide o prvý zber (ako napovedá označenie FF – First Flush – v názve čaju), preto je výsledný nápoj taký jemný a atraktívny. A tiež preto je dostupný iba v obmedzenom množstve. Po našklbaní nechávajú robotníci lístky krátko zavädnúť a potom ich fermentujú. To znamená, že čaj ľahko pokrčia, aby narušili jeho bunkovú štruktúru a za vyššej teploty aj vlhkosti ponechajú niekoľko hodín kvasiť. Počas tej doby dochádza k prirodzenej oxidácii enzýmov, vďaka ktorej mení čaj farbu, chuť aj vôňu. Keď je proces na konci, putuje čaj do sušiarní a triediarní. V prípade Assam FF TGFOP1 Daisajan je výsledkom drobný a krehký čaj so svetlo zlatými špičkami.

Ešte malé doplnenie k názvu čaju: FF znamená prvý zber, ako uvádzame vyššie, TGFOP potom poukazuje na špičkový čaj s obsahom ochmýřených púčikov (Tippy Golden Flowery Orange Pekoe).

Účinky čaje

Čierny čaj
Účinky čierneho čaja

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Čaj zalejte vriacou vodou (100 °C), v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba vylúhovania 3-5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ASSAM TGFOP 1 - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ASSAM TGFOP 1 - čierny čaj

Vodu na čaj nevarte zbytočne dlho. Čajové lístky nasypte do predhriatej kanvice a zalejte. Lúhujte tri minúty a môžete jantárový nápoj rozlievať do šálok. Podávajte ho priateľom okolo stolíka, rozprávajte sa, spomínajte, plánujte. Presne pre takéto chvíle sa narodil čierny čaj z Assamu. Bol stvorený, aby vnášal harmóniu a pohodu tam, kde si ju vedia užiť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
15,55 € /250 g 6,20 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 20. 12. 2023

ASSAM TGFOP1 SECOND FLUSH MONIPUR - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ASSAM TGFOP1 SECOND FLUSH MONIPUR - čierny čaj

Tomuto Assamu dávame päť hviezdičiek vo všetkých kategóriách! Miestni ho pijú veľmi silný a skutočne sladký. Pridávajú do neho mlieko, v Himalájach ho potom šperkujú kardamónom a ďalším korením. Nalievajú ho do malých šálok, podávajú k nemu sladké pečivo. V Indii je pitie čaju stredobodom dňa, chvíľou na rozhovory aj uzatváranie obchodov. Nechajte sa inšpirovať! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
12,50 € /250 g 5,00 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 20. 12. 2023

ASSAM HATIMARA CTC BOP - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ASSAM HATIMARA CTC BOP - čierny čaj

Darujte všetko kafé svokre a oddajte sa tomuto klasickému čiernemu čaju. Svojimi účinkami za kávou nijako nezaostáva, navyše má schopnosť udržať vás sviežu a v dobrej nálade po dlhší čas. Assam Hatimara CTC BOP má skvostnú krémovo sladkú chuť. Získa si vás aj rýchlou prípravou. Objavte v sebe vášeň pre čaj! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
11,85 € /250 g 4,75 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 20. 12. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »