Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

KOREA JEJU SEJAK DURIN BIO - zelený čaj

Kód: 1707

Zelený čaj jedine z Japonska alebo Číny? Ale kdeže. Aj v Južnej Kórei nájdete čajovníkové záhrady, kde skrátka vedia. A ako sa o tom lepšie presvedčiť, než ochutnať exkluzívny a výnimočný Kórea Jeju Sejak Durin BIO, v ktorom sa prelína dokonale zladená svieža aróma s báječnou chuťou zavŕšenou veleslávnou a intenzívnou umami.

Veľké balenia:
Malé balenia:
36,20 € /250 g 14,45 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do štvrtku, 8. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Kórea
Región
Región:
Jeju
Chuť
Chuť:
Osvěžující, Umami, Plná
Zber
Zber:
Posledný zber
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Korea Jeju Sejak Durin BIO 100%

Nálev a chuť čaju

Zlatistá farba nálevu je bohato prestúpená zelenými odtieňmi. Chuť je osviežujúca a plná s príjemnými trávovými tónmi a nedeformujúcou trpkosťou v závere. Všetko korunuje výrazné umami, ktoré čaju dodáva jedinečné čaro.

Pôvod čaju

Jeju, najväčší ostrov Južnej Kórei, je miestom mnohých mien. V minulosti sa nazýval okrem iného Ostrovom troch hojností či Horúcim ostrovom pokoja. Je obľúbeným cieľom turistov, ktorí navštevujú hlavne národný park či UNESCOM ocenený vulkán vynorený z mora a lávový jaskynný systém. Práve vulkanická činnosť, ktorá je s ostrovom spojená, je pre tamojšie pestovanie mimoriadnych čajov kľúčová.

Na Jeju sa totiž týči Hallasan, masívna štítová sopka a zároveň najvyšší vrchol Južnej Kórei. Tá stojí za obrovským minerálnym bohatstvom v pôde. V spojení s miernym podnebím a morským vzduchom sa tak Jeju javí ako krajina zasľúbená nielen pre pestovanie čaju a nie je preto divu, že väčšina producentov plne využíva zázraky tamojšej prírody a uprednostňuje organické poľnohospodárstvo.

Hoci pochádzajú prvé zmienky o kórejských čajoch už z 9. storočia, dodnes sa mimo svoju domovinu považujú za raritu. Podiel na svetovom trhu totiž tvorí púhe 0,1% a získať tak čaj z Jeju je neľahká úloha. Jeden príklad za všetky je práve Kórea Jeju Sejak Durin BIO. Meno sejak získal pre svoju podobnosť s vtáčím zobákom s vystrčeným jazýčkom. Tak totiž môžu dva lístky s púčikom niekomu pripadať.

Zber u sejaku prebieha vždy na pomedzí apríla a mája. Na rozdiel od mnohých iných kórejských čajov je tu zrejmá silná inšpirácia Japonskom. Lístky sú šetrne oparené a ručne stočené do tenkých špiráliek sýto zelenej farby. Sejak je známy svojou omamnou sviežou vôňou a lahodnou prepojenou trávnatou chuťou s neuveriteľne výraznou umami. To je zrejme aj jedným z dôvodov, prečo si ho Kórejci šetria pre seba a nechcú sa oň so svetom deliť. Je to však veľká škoda, pretože zážitok z neho je jednoducho dokonalý.

Účinky čaje

Zelený čaj
Účinky zeleného čaju

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Zelený čaj nasypte v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl vody.
  2. Zalejte vodou s teplotou 70-80 °C. Zalievanie vodou o vyššej teplote môže mať za následok horšiu chuť a vôňu čaju.
  3. Doba lúhovania 2-3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


JOONGJAK PLUS BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JOONGJAK PLUS BIO - zelený čaj

Prečo je juhokórejský Joongjak tak príjemný, svieži a voňavý? Unikátne vlastnosti získal vďaka úrodnej vulkanickej pôde, v ktorej vyrástol, priezračnej vode, ktorá ho zavlažovala, a príjemnej klíme, ktorá ho obklopovala. Kórea patrí k dlhoročným pestovateľom kvalitných čajov, v posledných rokoch sa jej produkcia znova zaraďuje medzi vyhľadávané. Organický spôsob poľnohospodárstva hrá čaju do kariet! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
25,70 € /250 g 10,30 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do štvrtku, 8. 6. 2023

KOREA JEJU OP BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOREA JEJU OP BIO - zelený čaj

Nádherný čaj s jemnou chuťou a sladkým záverom zo subtropického ostrova Jeju mieri do vašich kanvičiek. Užite si ho plnými dúškami, pretože je skutočne unikátny. Rovnako ako miesto, kde vyrástol. Podivuhodná krajina so sopečnými krátermi, záhadnými sochami, pestrou kultúrou a úžasnou prírodou priťahuje pozornosť cestovateľov dlhé roky. Odteraz bude stredom záujmu tiež každého Manuaka. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
24,95 € /250 g 10,00 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do štvrtku, 8. 6. 2023

KOREA JEJU JEONCHA GWARANG BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOREA JEJU JEONCHA GWARANG BIO - zelený čaj

Zamilovali ste sa do japonských zelených čajov, ale predsa len zvedavo pokukujete po niečom novom, neznámom? Potom Vám s neskrývanou radosťou predstavujeme juhokórejskú vzácnosť z ostrova Troch hojností, ktorá vnáša do tradičných postupov čerstvý vánok plný čarovných tónov, ktorým hrdo vládne nezameniteľná piata chuť umami, a to všetko v organickej kvalite. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
25,65 € /250 g 10,25 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do štvrtku, 8. 6. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »