Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

PU ERH MILK

Kód: 808

Čínske Pu Erhy z divokých a polodivokých čajovníkov majú svojich nadšených obdivovateľov na celom svete. Ich originálna chuť i vôňa zaujme každého, kto hľadá netuctový zážitok. Mliečny Pu Erh mu pridáva ešte jeden level. Zemitosť zmäkčená mliečnou hebkosťou vás posadí na nadýchaný obláčik a odnesie do krajiny nového poznania. Tento čaj skrátka vie potešiť.

Čerstvý čaj dodáme do stredy, 18. 9. 2019
UPS Dodáme do 18. 9. 2019 2,49 €
Slovenská pošta Dodáme do 18. 9. 2019 2,49 €
Zasielkovňa Dodáme do 19. 9. 2019 1,79 €
Veľké balenia:
31,58 € s DPH
16,72 € s DPH
10,31 € s DPH
Malé balenia:
5,52 € s DPH
3,44 € s DPH
1,70 € s DPH
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Čína
Región
Región:
Yunnan
Chuť
Chuť:
Mléčná, zemitá
Pre deti
Pre deti:
od 10 rokov
Nadm.výška
Nadm.výška:
1200 - 1970m

Zloženie

PU ERH MILK 87%, Milk Oolong 13%

Nálev a chuť čaju

Kombinácia charakteristickej chuti Pu Erhu, teda istej zemitosti a sladkých tónov, a jemného mlieka je viac ako pozoruhodná. Ľahkosť a mliečnu mäkkosť zaznamenáte vzadu na poschodí. Chuťové bunky veľmi poteší a pridá čajovejklasike ďalší rozmer. Nálev má tmavo hnedooranžovú farbu a prírodnú, ľahko mliečnu arómu.

Pôvod čaju

Ovoňiavanie čiernych i zelených čajov je v Číne pomerne bežné. Stretneme sa tak s čajmi jazmínovými, ružovými, lotosovými, orchidejovými, osmantovými ... Vôňu kvetov zvyčajne získavajú zmiešaním s pukmi, ktoré, keď sa roztvoria, odovzdajú čaju svoju silnú arómu.

V prípade čajov "Milk" je výrobný postup tak trochu zahalený tajomstvom. Existujú pramene, ktoré tvrdia, že za mliečnu chuťou stojí špeciálny kultivar čajovníka čínskeho, alebo jedinečné podmienky pestovania a zber v presne danom čase.

Zvyčajne ide ale o vysoko kvalitné čajové lístky, ktoré sú pri spracovaní obohatené prírodnými mliečnymi esenciami. To je aj prípad tohto Pu Erh Milk.

Aby bol výpočet úplný, dopĺňame, že veľmi zriedka vraj môžu tieto čaje vznikať s pomocou skutočného mlieka alebo mliečnej srvátky.

Či tak alebo onak, sú čínske Pu Erhy špičkou v celosvetovej produkcii. Zbierajú sa na ne ako najmladšie puky, tak staršie lístky. Práve ony totiž obsahujú baktérie a plesne, ktoré sú pre chuť, výrobu, ale aj zdravotné účinky čaju zásadné. Lístky sa nechávajú zavädnúť na slnku, potom ich robotníci zahrejú na veľkých panviciach a ručne rolujú. Tak vznikne Mao Cha. Ďalším spracovaním, ktoré zahŕňa navlhčenie Mao Cha a ponechanie procesu fermentácie, sa zrodí Sheng Cha. Môže sa ďalej naparovať a lisovať, takže Pu Erh môžete kúpiť buď sypaný, alebo tvarovaný do hniezd, tehličiek a koláčov.

Účinky čaje

Pu Erh
Účinky honeybushu

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Pu Erh zalejte vodou s teplotou 100 °C v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl vody.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 3-5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


PU  ERH  STD
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PU ERH STD

Ešte zdravší, než sme dúfali. Ak vás zaujíma, ako vyzeral, chutil a voňal čaj pred dvetisíc rokmi, potom si dajte Pu Erh. Neponúkame žiadne archeologické vykopávky, ale čaj spracovávaný tou najtradičnejšou metódou. Tajomná dvojaká fermentácia dáva Pu Erhu čarovné schopnosti - požiera tuky, posilňuje imunitu, zaháňa depresie. Čo viac si priať. S Pu Erhom vás čaká skvelá budúcnosť! Viac detailov tovaru
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 18. 9. 2019
Veľké balenia:
23,09 € s DPH
12,47 € s DPH
7,76 € s DPH
Malé balenia:
4,25 € s DPH
2,70 € s DPH
1,54 € s DPH

15% ZĽAVA
MILK OOLONG
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MILK OOLONG

Mlieko, ako ho poznáme, je jemné, hladké, zamatové, sladké... Aký asi môže byť mliečny Oolong? Úplne rovnaký! Milk Oolong, pochúťka z Taiwanu, má nezvyčajne hebkú chuť a nasladlú arómu. Pestuje sa v úchvatnej prírode plnej rozoklaných kopcov a zelených strání. Jeho výrobe je venovaná maximálna pozornosť. Nie je teda divu, že patrí k vysoko ceneným sortám. Viac detailov tovaru
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 18. 9. 2019
Veľké balenia:
54,40 € s DPH
28,11 € s DPH
17,14 € s DPH
Malé balenia:
8,96 € s DPH
5,37 € s DPH
2,12 € s DPH

PU ERH MINI TOU CHA
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PU ERH MINI TOU CHA

Rozmanitosť a originalita tohto čaju sa tiež odráža v jeho tradičnej podobe. V Číne tradične najviac starostlivo pripravené Pu-erh druhy tvoria lisované dosky, a ešte cennejšie sú vo forme "vtáčej zásuvky" jednotlivo balené v špeciálnom type papiera. Čajový znalci ocenia jeho špecifickú a jedinečnú chuť. Viac detailov tovaru
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 18. 9. 2019
Veľké balenia:
39,46 € s DPH
20,66 € s DPH
12,66 € s DPH
Malé balenia:
6,72 € s DPH
4,09 € s DPH
1,85 € s DPH
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »