Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk

Prečo tovar od nás?

  • Doprava zadarmo od 40 €
  • Spokojných zákazníkov
  • Dodanie do 48 hodín

DTest

Heureka - ověřeno zákazníky

BIOZbavte sa vody, ktorú nepotrebujete: pomôžu čaje a bylinky

24. 3. 2021 2 minúty čítanie
Rad ľudí si odvodnenie spája s rýchlym a jednoduchým schudnutím, niektorí aj s návratom do kondície alebo vyčistením pleti. Na tom, ako telo zaobchádza s vodou, ale závisí celé naše zdravie. Opatrnosť je teda na mieste.

Predtým, než sa do zbavovania prebytočnej tekutiny z tela pustíte, zoznámte sa, ako a prečo to v našich organizmoch funguje. Opúchajú vám členky? Cítite sa ako žoch? Celulitída atakuje vaše stehná? Hýčkajte svoj lymfatický systém, a bude vám zase dobre.

Lymfa: Ta, ktorá má veľkú moc

Je škoda, že sa o lymfatickom systéme tak málo hovorí. Veď ide o náš "druhý obehový systém" zodpovedný za stálosť vnútorného prostredia. Podieľa sa na odvádzaní produktov metabolizmu z tela, zbavuje ho zároveň zvyškov liečiv, cigaretových toxínov, potravinových prísad alebo látok, ktorými je znečistené ovzdušie. Hrá tiež dôležitú úlohu pri trávení. Keď sa prúdenie lymfy (miazgy) spomalí, spomaľujeme sa, nielen obrazne povedané, taktiež.

Celá lymfatická sústava funguje jednosmerne - od medzibunkových priestorov cez lymfatické cievy do lymfatických uzlín, ktoré lymfu filtrujú a starajú sa tak napríklad o správnu imunitnú odozvu organizmu, až do krvi. Áno, je to zložité, zapamätajte si teda, že keď telo zadržiava v niektorom z orgánov alebo konkrétnej časti tela vodu, je najvyšší čas mu uľaviť.

Pomoc v každom dúšku

Veľmi dobre je možné lymfatický systém podporovať bylinami. Môžeme voliť bylinky s diuretickými účinkami ako napríklad žihľavu, prasličku, púpavu, citrónovú trávu, maliníklopúch alebo rebríček, osvedčujú sa taktiež čertov pazúrnechtík či lipkavec.

Ak dávate prednosť čajovým zmesiam, vyberajte najlepšie v BIO kvalite a z čerstvých surovín. Vhodná je napríklad Zdravá lymfa BIO, ktorá vás poteší jemnou chuťou citróna, mätovo svieži Pravý čas na Detox alebo wellness čaj s prírodnou, sladkastou chuťou Byliny pre jarnú očistu.

Príjemnú chuť a značnú moc má tiež občerstvujúca Bylinná zmes Detox s Yerba Maté a Detoxikačný čaj s moringou, ktorý sa vďaka obsahu zeleného čaju, pomarančovej kôry, moringy a korenia stane veľmi rýchlo súčasťou celodenného pitného režimu.

Nielen opuchy varujú

Veľmi častým znakom problémov s lymfatickými systémom sú opuchy končatín. Nemusíte mať nohy ako slon, možno len vnímate, že sú ťažké, nezmestia sa do topánok alebo s nimi horšie pohybujete. To isté platí samozrejme o rukách. Ženy (ale nielen ony) si všímajú celulitídy na stehnách a zadočku, nafúknutého brucha, niekto sa môže viac potiť, vnímať rannú stuhnutosť, silnú únavu alebo bolesti hlavy.

Niektoré prieskumy ukazujú, že nadmerným zadržiavaním vody trpí približne polovica všetkých mužov a až tri štvrtiny žien. Na vine vysokej retencie tekutín je napríklad vysoký príjem soli, cukru, múky, častá konzumácia alkoholu, kávy alebo energy drinkov, môže to byť tiež prekyslenie organizmu, užívanie niektorých liekov (antikoncepcia, antidepresíva a podobne), hormonálna nerovnováha (spojená s menštruačným cyklom), málo pohybu. Možno prekvapivo sa opuchy objavujú aj u ľudí s nedostatočným pitným režimom. V závažných prípadoch je zadržiavanie vody prejavom chorôb srdca, pečene či obličiek, čo samozrejme vyžaduje kontrolu lekárom.

Cvičme, masírujme se a pime

Udržiavanie zdravého miazgového systému je pre kondíciu a imunitu úplne zásadné. Nejde o žiadnu vedu, stačí sa držať osvedčených rád a pridať niečo málo navyše. Pravidelný pohyb, dostatok ovocia a zeleniny (odporúča sa konzumácia nalačno) a hlboký spánok poznáme všetci. K rozprúdeniu lymfy pomáha tiež striedanie teplej a studenej sprchy, jemná masáž či kefovanie suchej pokožky krúživými pohybmi od chodidiel k srdcu.

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »