Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk

Prečo tovar od nás?

 • Doprava zadarmo od 40 €
 • Spokojných zákazníkov
 • Dodanie do 48 hodín

DTest

Heureka - ověřeno zákazníky

BIODUŠEVNÁ POHODA JE STAVEBNÝ KAMEŇ ŽIVOTA. AKO NA ŇU?

22. 4. 2024 5 minút čítanie
Je jednoduché vziať si farebnú tabletku na bolesť hlavy, nadúvanie alebo napríklad na zlú náladu. Poďme sa ale k vnútornému pokoju dostať pomalšie. Čo hovoríte na prírodnú cestu s bylinkami a čajmi, s účinkami tak miernymi, jemnými, možno pomalšími ale zdravšími a trvalejšími!

Na pohľad sú nenápadné, ale chuťové bunky majú iný názor. Každá bylinka má niečo do seba. Vonia a zvyšuje telesný komfort. Nenahradí liečbu, nezaženie úzkosti ani depresie, nezafunguje po prvej šálke. Ale postupne – krôčik po krôčiku – vás dovedie do stavu, kedy si uvedomíte pokoj na duši, vyrovnanú náladu, absenciu zo stresu chladných končatín alebo zbesilého tlkotu srdca.

Prírodná liečba na scénu

Akonáhle prídu na prepis tabletky, mali by ste so svojím lekárom konzultovať aj užívanie byliniek. Niektoré z nich si totiž s medikáciou nerozumejú a môžu sa vzájomne rušiť alebo zoslabovať účinky. Vnútorný pokoj sa podceňuje. Naozaj nestačí každý večer na dvadsať minút vydýchnuť pri televízii alebo si cez víkend na pol hodinky sadnúť ku knižke. Je to stav, kedy cítite komfort vo svojom vlastnom tele. A cesta k nemu je beh na dlhú trať.

 • Vyrovnaná nálada (bez ohľadu na dianie okolo)
 • Bystrejšia myseľ a rýchlejšie reflexy
 • Schopnosť pristúpiť na kompromisy
 • Lepší pracovný aj športový výkon
 • Zvýšenie libida
 • Trávenie pod kontrolou
 • Miernejšie menštruačné bolesti
 • Kvalitnejší (plynulý a hlboký) spánok
 • Svieža a vyživená pokožka
 • Dostatok energie po celý deň (bez výkyvov)
 • Ranné vstávanie bez budíka

Na prvý pohľad ide o drobnosti, ale keď vás súžia všetky naraz, ide o balíček problémov, ktoré vám znepríjemnia život a každý deň výrazne znížia komfort. Možností je množstvo, každá bylina má niečo do seba a na ľudský organizmus pôsobí trochu inak. Niekedy je možné jednotlivé druhy dokonca kombinovať a získať oveľa väčšiu porciu zdravia.

Z čoho teda môžete vyberať?

Kvety harmančeka

Pod jeho ľudovým názvom – kamilka – ho skoro nikto nepozná, ale o jeho účinkoch nie je pochýb. Pozitívne pôsobí na mnoho procesov v tele a stojí za normálnou funkciou dýchacieho a tráviaceho systému, za silnejšou imunitou, za kognitívnym a duševným zdravím. Pod palcom má aj reguláciu nálady, spánku a relaxácie.

Kvety a listy medovky

Primárne sa medovka užíva na podporu spánku, má ale oveľa širšie využitie. Okrem hormonálnej rovnováhy a normálnej funkcie cievneho, dýchacieho a tráviaceho systému sa zameriava aj na normálnu činnosť štítnej žľazy a mentálne zdravie.

Kvety levandule

Levandula – to nie je len omamná a upokojujúca vôňa. Môže sa užívať na normálne trávenie, ktoré pri duševnom diskomforte dostáva na frak, alebo na zlepšenie spánku a schopnosti relaxácie, posilnenie imunity a duševného stavu.

Kvety vresu

Sú bylinky s mnohými esami v rukáve, bohužiaľ sa im nedostáva veľkej pozornosti. Patrí medzi ne napríklad vres. Môže byť ale nápomocný pri problémoch so spánkom, pri poklese nálady a pri slabej imunite. Jeho hlavnou úlohou je ale dosiahnutie normálnej funkcie močových ciest (obličiek).

Kvety šafranu

Že je niečoho málo ako šafranu? O pozitívnych účinkoch na ľudský organizmus to neplatí. Odvar z tejto bylinky môže zlepšiť náladu a duševné zdravie alebo dokonca podporiť plodnosť u mužov (pozitívne pôsobí na kvalitu spermií) a zvýšiť komfort počas menštruácie.

Ginkgo biloba

Tvarovo výrazné listy ginkga sú spojené predovšetkým s podporou myslenia, ale zoznam účinkov môže byť oveľa dlhší – duševná rovnováha, mikrocirkulácia krvného systému, kognitívne funkcie spojené s krvným obehom a zlepšenie koncentrácie.

Žihľava

Normálna činnosť kardiovaskulárneho, dýchacieho, cievneho a vylučovacieho systému, normálny stav kostí, kĺbov, vlasov a pokožky, duševná a nervová rovnováha, koncentrácia a intelektuálna aktivita, zvýšená schopnosť vylučovania vody z organizmu a jeho prirodzená obranyschopnosť a vitalita. To je len časť z toho, čo žihľava zvláda takmer na lusknutie prsta. Ide o jednu z najsilnejších bylín. Je bežne dostupná a lacná, kvôli svojej sile by sa ale nemala užívať dlhodobo a treba si naordinovať pravidelné pauzy.

Kardamon

Výrazná bylinka je spojená predovšetkým s normálnou činnosťou tráviaceho traktu a dýchacieho, nervového a močového a kardiovaskulárneho systému. Môže však mať veľký vplyv na duševnú pohodu alebo prirodzenú obranyschopnosť organizmu.

Kurkuma

kurkume sa posledné roky veľa hovorí. A nie je sa čomu diviť. Schopnosť prečistiť organizmus a zbaviť ho všetkých toxínov je na nezaplatenie. Môže sa prejaviť aj ako účinný prostriedok pre normálnu funkciu a stav cievneho systému, kĺbov a kostí, pečene, nervov, dýchania a duševnej pohody.

Ľubovník bodkovaný

Ľudovo sa ľubovníku hovorí čarovník. Presne to vystihuje jeho široký záber účinkov. Ako antioxidant posilňuje normálnu funkciu imunitného systému a stojí za duševnou rovnováhou. Na zozname má ale aj normálne trávenie, činnosť pečene, žlčníka, nervovej a dýchacej sústavy a obehového systému a normálny stav kĺbov, kostí a pokožky. Vlastný je mu aj emočný komfort, pozitívna nálada a schopnosť relaxácie. Rovnováha vaginálnej mikroflóry je iba príjemným bonusom.

Vrbovka

Nenápadná bylinka sa zameriava predovšetkým na normálnu funkciu močových ciest a prostaty, komfort pri menštruácii a menopauze a pohyblivosť kĺbov, pomôcť ale môže aj pri relaxácii a spánku, čím prispieva k relaxácii a duševnej a fyzickej pohode.

Pupočník ázijský

Trpíte nechutenstvom, trápia vás ťažké nohy a opuchy, bojujete s oslabenou imunitou? Na to všetko vám pomôže pupočník ázijský. Získať z neho ale môžete oveľa viac – od bystrejších kognitívnych funkcií po sviežosť a normálnu funkciu kardiovaskulárneho, cievneho a dýchacieho systému, trávenia a ženského pohlavného zdravia po prirodzenú obranyschopnosť a chuť do jedla.

Bazalka

V kuchyni má bazalka nezastupiteľné miesto, ale svoje schopnosti môže preukázať aj ako účinná pomoc pri strese a podpore mentálneho zdravia. Jej schopnosť upokojenia vám príde vhod, rovnako tak možný vplyv na kognitívne funkcie, odolnosť voči stresu, prirodzenú vitalitu, normálne trávenie, krvný obeh a funkcie dýchacieho systému a vylučovanie vody z organizmu.

Yerba Mate

Okrem štandardných účinkov tohto antioxidantu, ako je normálna funkcia kardiovaskulárneho systému alebo rýchlejšie vylučovanie vody z organizmu, môže Yerba Mate potláčať duševnú a fyzickú únavu a predchádzať výkyvom telesnej hmotnosti.

Koreň valeriány lekárskej

Na zozname sa neobjavuje často, ale valeriána lekárska je pomerne silná bylinka pri duševnom nepohodlí. Aby nie, jej špecialitou môže byť schopnosť relaxácie a rýchlejšieho zaspávania, normálne funkcie trávenia a kardiovaskulárneho systému a vyrovnanie hodnôt krvného tlaku. Koreň ženšenu sibírskeho

Koreň ženšenu sibírskeho

Niektoré bylinky sú nenápadné, svojimi účinkami ale môžu mať veľmi silný vplyv na fungovanie organizmu. Ženšen sibírsky ako antioxidant patrí práve do tejto kategórie. Môže začať posilnením imunity a prirodzenej obranyschopnosti, pokračovať podporu kardiovaskulárneho systému a finišovať zlepšením duševnej a kognitívnej výkonnosti a schopnosti rýchlejšieho zotavenia.

Okvetné lístky a puky ruže

Ruža má desiatky rôznych účinkov a ťažko ich zhrnúť do pár bodov.

 • Podpora imunitného systému
 • Normálna funkcia kardiovaskulárneho, močového a dýchacieho systému
 • Trávenie a vylučovanie
 • Komfort počas menopauzy
 • Zlepšenie stavov kostí a kĺbov
 • Normálna funkcia cievnej sústavy
 • Lepšia schopnosť koncentrácie
 • Ochrana pred opuchmi
 • Zvýšenie plodnosti
 • Duševná rovnováha
 • Normálny stav zraku a pokožky

Okrem toho ale môže byť ruža (v rôznych formách) činná aj ako pomoc pri duševnej nepohode a poruchách spánku.

Mimo to ale může být růže (v různých formách) činná i jako pomoc při duševní nepohodě a poruchách spánku.

Časový plán

Pokiaľ sa rozhodnete podporiť svoje zdravie alebo skúsiť utlmiť chmúry cez bylinky, dajte im dosť času. Starostlivosť o dušu nie je na lusknutie prsta a vyžaduje aj niekoľko mesiacov. Prvé účinky sa môžu dostaviť už po dvoch týždňoch, väčšinou je ale treba minimálne dvojnásobok. Organizmus skúšaný vnútorným nepokojom a stresom je menej senzitívny a na podporné prostriedky (v tomto prípade bylinky) môže reagovať s oneskorením alebo nedostatočne intenzívne.

Šanca pre CBD

Jednotný názor na kanabidiol neexistuje. Mnohé štúdie (táto skúma priamy vplyv na úzkosti a depresie) jasne ukazujú na jeho možné zdravotné prínosy, odborníci sa ale konečnému verdiktu bránia. Je na rovnakej lodi ako bylinky – nemožno na ňom postaviť kompletnú liečbu a staviť svoje zdravie. Ako podporný prostriedok môže ale vykazovať veľmi zaujímavé a pozitívne výsledky, kedy sa s liekmi alebo bylinkami dopĺňa a posilní organizmus na mnohých frontoch. Dávame priestor len ručne drhnutému konope bez umelých hnojív alebo chemických postrekov, kde plne vynikne jeho sila.

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »