

-
Čaje podľa obsahu bylín
- Alchemilkový čaj
- Bambusový čaj
- Čaj z malinovníka
- Fenyklový čaj
- Ginkgo biloba
- Goji - Kustovnica čínska
- Harmančekový čaj
- Jazmínový čaj
- Konopný čaj
- Lipový čaj
- Ľubovníkový čaj
- Mätový čaj
- Medovkový čaj
- Modrý čaj s Clitoriou
- Moringa čaje
- Rakytníkový čaj
- Šalviový čaj
- Šípkový čaj
- Tulsi čaje
- Zázvorové čaje
- Žihľavový čaj
Prečo tovar od nás?
- Doprava zadarmo od 40 €
- Spokojných zákazníkov
- Dodanie do 48 hodín
Čistý biely čaj
Čistý biely čaj je kategóriou so samámi naj. Hovorí sa o ňom, že je nejdelikátnejší, najdrahší a najnedostupnejší. Skutočnosť je taká, že tradične vysoké sorty bieleho čaju sa na trhu dlho neohrejú. Keď už sme pri všetkých "naj", potom spomeňme, že za ten najbelší je považovaný Silver Needle, za… celý popis

CHINA PAI MU TAN - biely čaj

GUANGXI BIELE PERIE - biely čaj

STRIEBORNÉ PERLY - biely čaj

FUJIAN WHITE PEONY - biely čaj

SILVER NEEDLE - biely čaj

BAI MU TAN - biely čaj

KING MAO FENG - biely čaj

CHINA OP - biely čaj

LONG ZHU WHITE - biely čaj

LONG ZHU WHITE MILK - biely čaj

WHITE MOON - biely čaj

BIG JADE EARRING - biely čaj

CHINA WHITE BUTTERFLY - biely čaj

CHINA FUDING XIN GONG YI - biely čaj

Gruzínský Gold Green tea - zmes bieleho a zeleného čaju

CHINA GUANGXI JASMINE SILVER NEEDLE BEENG CHA 200 g - biely čaj
Čistý biely čaj
Čistý biely čaj je kategóriou so samámi naj. Hovorí sa o ňom, že je nejdelikátnejší, najdrahší a najnedostupnejší. Skutočnosť je taká, že tradične vysoké sorty bieleho čaju sa na trhu dlho neohrejú.
Keď už sme pri všetkých "naj", potom spomeňme, že za ten najbelší je považovaný Silver Needle, za najpopulárnejší Bai Mu Tan a za vizuálne najzaujímavejší Big Jade Earring.
Či už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek, nebudete sklamaní. Výberu plantážnych čajov venujeme maximálnu pozornosť. Všetky pochádzajú z preverených čajových záhrad, ktorých majitelia si zakladajú na tradičných postupoch pestovania, zberu aj výroby bieleho čaju.
Ako vlastne vyzerá čajovník
Téma výroby a chutí stoviek druhov čajov je popísaná na mnohých miestach. Je načase zmieniť sa o samotnom čajovníku čínskom. Bez jeho sviežo zelených lístkov by sme nemali čo popíjať ani o čom písať.
V tom, ako čajovníky taxonomicky zaradiť, panoval dlho zmätok. Dokonca sa tvrdilo, že zelený čaj sa pripravuje z iného kríka než čierny. Až v 19. storočí odhalil anglický botanik Robert Fortune, že oba čaje sa vyrábajú z jedného druhu kríka.
Čajovník čínsky (Camellia sinensis) je vždy zelená rastlina pochádzajúca z monzúnových pralesov Číny, Indie, Barmy, Thajska, Laosu a Kambodže. V prirodzených podmienkach dorastá do veľkosti stromu. Niektoré čajovníky majú lístky veľmi drobné (len niekoľko milimetrov), iné veľké ako dlaň. Ani ich farba nie je u všetkých odrôd rovnaká - odtiene sa pohybujú od sviežo zelenej po veľmi tmavé. Na spodnej strane sú lístky ochlpené, čo je najlepšie vidieť u nerozvinutých púčikov (tipsov). Čajovník kvitne bielo, plody sú zelené bobule.
Existuje v niekoľkých variantoch označovaných slovom džát. Najrozšírenejší je čínsky variant, pestuje sa aj variant assamská, kambodžská, barmská a ďalšie.
Zaujímavé je, že čajové lístky samy o sebe nijako výrazne nevoňajú. Dokážu ale skvelo absorbovať okolité pachy. Preto sa často pestujú medzi ovocnými stromami alebo jazmínmy. A preto tiež je pri ich zbere a spracovaní prísne zakázané fajčiť, jesť ostré a aromatické jedlá alebo používať akékoľvek parfumy.